Contabil(ă)-șef(ă)

Cooperativa de Întreprinzător „Agrostoc” anunţă competiție deschisă pentru funcția de:

Contabil-șef al Cooperativei de Întreprinzător ,,Agrostoc,, (mun. Chișinau, str. Ismail 81/1).

Cerinţe:

  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Experienţă de muncă în funcția de contabil-șef de minim 5 ani;
  • Cunoaşterea Programei 1C versiunea 8, Word, Excel, PowerPoint;
  • Cunoaşterea profundă a legislației fiscale, a Standardelor Naționale de evidență contabilă;
  • Trăsături personale: Manager-Lider, Responsabilitate, Corectitudine, Perseverență.

Responsabilităţi:

  • Organizarea activității de evidență contabilă a Cooperativei;
  • Întocmirea și prezentarea rapoartelor financiare lunare, trimestriale și anuale către Organele de Stat (SFS, Statistica, CNAM, CNAS), Consiliul administrativ și conducerea Cooperativei;
  • Dirijarea, monitorizarea și coordonarea efectivă a activităților angajaților din subordine;
  • Verificarea calculării corecte a impozitelor, a contribuțiilor obligatorii;
  • Elaborează, înaintează spre aprobare Politica de evidență contabilă, Planurile de conturi contabile de lucru;
  • Elaborează formulare de documente primare contabile pentru perfectarea operațiunilor economice;
  • Exercită controlul asupra operațiunilor economice, respectării tehnologiei de prelucrare a informației contabile și schemei de circulație a documentelor;
  • Asigură respectarea modului și regulilor de efectuare a inventarierii patrimoniului Cooperativei;
  • Participă la analiza activității economico-financiare a Cooperativei;
  • Participă la întocmirea planului de afaceri anual al Cooperativei.

Oferim:

  • Angajare oficială;
  • Pachet salarial motivant, bonusuri, oportunitatea de dezvoltare și creștere;
  • Program de lucru: Luni-Vineri de la 08.30 pînă la 17.30;
  • Oficiu și locul de munca amplasat în centrul mun. Chișinău.

Persoanele interesate pot expedia CV pe adresa hr@agrostoc.md sau ne puteti contacta la numarul de telefon 060302766.

E-mail: hr@agrostoc.md
Telefon: 060302766

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть