Inginer de reparații hardware HP | Инженер по ремонту оборудования HP

Fors Computer

28 septembrie 2024

FORS-Computer anunță postul vacant / объявляет вакансию:

Responsabilități:
  • Repararea și întreținerea echipamentelor IT, consultanță și asistență tehnică pentru clienți și managerii de vânzări;
  • Analiza și testarea soluțiilor tehnice;
  • Menținerea documentației;

Un candidat ideal:

  • Are experiență în diagnosticarea, repararea și asistența tehnică a computerelor desktop și a laptopurilor;
  • Cunoaște microelectronica și circuitele;
  • Înțelegere excelentă a sistemului de operare Windows și a soluțiilor de diagnosticare hardware;
  • Are competențe de bază de configurare și administrare a rețelelor, experiența în instalarea și configurarea echipamentelor de rețea este binevenită;
  • Cunoaște engleza, româna și rusa. Nivelul cunoașterii a limbii engleze ar trebui să fie suficient pentru înțelegerea auditivă, citirea documentației tehnice, corespondența tehnică (Minimum B1);
  • Are abilități de corespondență comercială și de completare a documentelor de raport.

Condiții:

  • Salariu + bonus;
  • Garanții sociale în conformitate cu Codul Muncii al RM, cardul SIM plătit, loc de muncă echipat, transport, un oficiu modern vizavi de Circ;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională și de carieră, instruirea și certificarea obligatorie
  • Program de lucru: 5 zile, de la 9.00 la 18.00;
  • Perioada de probă - 4 săptămâni;
  • Sunt binevenite certificatele, cursurile tehnice și experiența profesională.

Обязанности:

  • Ремонт и обслуживание ИТ-оборудования, консультации и техническая поддержка заказчиков и менеджеров по продажам;
  • Анализ и тестирование технических решений;
  • Ведение отчетности;

Идеальный кандидат:

  • Обладает опытом диагностики и ремонта настольных компьютеров и ноутбуков;
  • Знает основы микроэлектроники и схемотехнических решений;
  • Отлично разбирается в OS Windows и решениях для диагностики оборудования;
  • Знает английский, румынский и русский языки. Уровень английского должен быть достаточен для понимания на слух и чтения документации, а также — ведения технической переписки (минимум В1);
  • Умеет вести деловую переписку и заполнять документы отчетности.

Условия:

  • Заработная плата + премии;
  • Социальные гарантии, оплачиваемая мобильная связь, полностью оборудованное рабочее место, комфортный новый офис напротив Цирка, корпоративный транспорт;
  • Возможность профессионального и карьерного роста, обязательное обучение и сертификации;
  • График работы: 5 дней в неделю с 9.00 до 18.00;
  • Испытательный срок - 4 недели;
  • Наличие сертификатов, технических курсов и опыта работы приветствуется.

E-mail: ig@fors.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide