Agro Expert, Departamentul IMM

Clientul nostru fiind printre cele mai mari instituții financiare din Republica Moldova, cu titlul de lider de piață în oferirea serviciilor bancare, anunță concursul pentru ocuparea următorului rol:

AGRO EXPERT, DEPARTAMENTUL IMM

Responsabilități:

  • Efectuarea analizei aprofundate a sectorului agricol din Republica Moldova, inclusiv tendințele pieței, mediul de reglementare și oportunitățile emergente;
  • Organizarea unui proces eficient si rapid de creditare a clienților din sectorul agricol;
  • Oferirea consilierii de specialitate clienților din agricultură cu privire la produsele și serviciile financiare oferite de bancă, inclusiv împrumuturi, oportunități de investiții și soluții de management al riscului;
  • Crearea de produse agro specializate (credite, pachete de servicii cu consultanță, tarife speciale) pentru a răspunde nevoilor specifice ale clienților din acest domeniu;
  • Colaborarea strânsă cu departamentul de gestionare a riscurilor pentru a crea produsul potrivit, adaptat nevoilor diferitelor sectoare agro;
  • Recrutarea, instruirea şi dezvoltarea angajaţilor din reţea, care vor promova produsele Agro;
  • Stabilirea KPI-urilor pentru vânzători, analiza şi raportarea rezultatelor, precum şi propunerea strategiei de creștere şi lărgirea portofoliului de vânzare;
  • Dezvoltarea și promovarea noilor servicii și produse pentru segmentul agro.

Cerințe pentru candidați:

  • Experiență anterioară în domeniul bancar sau al serviciilor financiare, cu o focalizare clară pe segmentul agro;
  • Cunoștințe solide despre produsele și serviciile bancare, în special în ceea ce privește creditarea agro, constituie avantaj;
  • Abilități excelente de comunicare și de negociere, cu capacitatea de a dezvolta relații solide cu clienții și de a le oferi consultanță specializată;
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona multiple sarcini simultan;
  • Studii superioare în domeniul economic, financiar sau agricol;
  • Cunoaşterea limbii române şi ruse la nivel avansat, engleza va constitui un avantaj.

Beneficii:

  • Program individual de dezvoltare profesională și avansare în carieră;
  • Salariul peste nivelul pieţii şi bonus de performanță în dependență de rezultatele tale;
  • Instruirea continuă pentru dezvoltarea abilităților profesionale și personale;
  • Participarea la diferite cluburi de interes și team building-uri organizate de către echipa noastră;
  • Condiții avantajoase la produsele băncii pentru angajați.

Persoanele interesate ne pot trimite CV-ul la adresa de email: dopomoga.staffing@gmail.com, însoțit de scrisoare de intenție.

E-mail: dopomoga.staffing@gmail.com
Telefon: (+373) 787 08 500

Alte anunțuri publicate de această companie