Programator Java

Ingenio №5037010, 3 mai 2017
Oraș: Chișinău
Studii: Medii
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Ce facem? Consultanta si programare care includ analiza software, dezvoltare de programe prototip si optimizari de baze de date pentru cele mai mari banci din Romania.

Descrierea postului

• Analiza specificatiilor tehnice pe baza carora se va realiza implementarea/configurarea/integrarea noilor functionalitati;

• Dezvoltarea functionalitatilor conform specificatiilor, precum si rezolvarea incidentelor aparute in procesul de implementare;

Respectarea si realizarea activitatilor alocate de Managerul de proiect in conformitate cu planificarea proiectului.

Profilul candidatului ideal

• Minim doi ani experienta in dezvoltarea modulelor pentru aplicatii Web Java Enterprise;
• Cunostinte de programare/administrare a bazelor de date Oracle şi/sau SQL Server (cunostintele de PL/SQL constituie un plus);
• Experienta în HTML, CSS, Javascript, JQuery;
• Cunostinte de baza ale tehnologiilor: Struts, Hibernate;
• Familiaritate cu Ant/ SVN/ Jenkins/Git;
• Familiaritate cu Unit Testing (JUnit) (optional);
• Bune abilitati de comunicare şi relationare;
• Persoana independenta, orientata spre rezultate şi rezolvarea problemelor;

Ingenio Software (parte din UCS Group) va ofera:

• Posibilitatea de a lucra cu experti in domeniu si tehnologii de varf;
• Oportunitati de dezvoltare personala, cursuri si certificari profesionale.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide