UX/UI дизайнер (designer)

Departamentul de marketing Aquatrade este echipa care organizează bine-cunoscutele evenimente No Rest OM Fest, maratoane și yoga în parc, cel mai bun cafe din Chișinău cu mâncare sănătoasă și gustoasă, și multe alte activități despre care cu siguranță ai auzit și, probabil, ai participat la ele.

Ambiția noastră este să facem aceleași activități minunate și utile în mediul online, și pentru asta avem nevoie de cel mai prietenos cu utilizatorii designer de interfețe!

Principalele responsabilități:

  • Designul prototipurilor și interfețelor pentru site-urile și landing page-urile brandurilor din familia Aquatrade (OM, Sincer, Pelican, Letto, Gura Cainarului, etc.);
  • Realizarea de cercetări ale utilizatorilor;
  • Participarea la discuțiile de proiect și sesiuni de brainstorming, generarea de idei;
  • Colaborare strânsă cu echipa creativă.

Competențe:

  • Înțelegerea regulilor de utilizare (UX) a interfeței de utilizator, capacitatea de a argumenta propunerile;
  • Experiență în design adaptiv;
  • Nivel ridicat de atenție la detalii, abilitatea de a structura machetele pentru a fi transmise dezvoltatorilor și testerilor;
  • Înțelegerea bazelor dezvoltării front-end (HTML, CSS, JavaScript) pentru o mai bună comunicare design-to-development;
  • Experiență în design grafic;
  • Cunoștințe de software: Figma.

Calități dorite:

  • Experiență de colaborare directă cu dezvoltatorii;
  • Înțelegerea principiilor de creare a unui sistem de design.

Condiții de muncă:

  • Program de lucru: Luni-Vineri, 9:00 – 18:00
  • Locație: Inima Chișinăului

Nivel de salarizare:

  • Un UI designer de nivel mediu pe piață câștigă în jur de 25000 lei Net. Ne orientăm în jurul acestei sume.

 Împreună cu CV-ul, trimiteți obligatoriu un link către portofoliul vostru.

Отдел маркетинга Aquatrade – это та самая команда, которая делает всем известные No rest OM fest, марафоны и йогу в парке, лучшее в Кишинёве кафе полезной и вкусной еды и ещё бесконечно большое количество активностей, о которых ты как минимум слышал и с большой вероятностью даже принимал в них участие.

У нас есть амбиция делать такие же классные и полезные активности в онлайн среде и для этого нам нужен самый user-friendly дизайнер интерфейсов!

Основные обязанности:

  • Дизайн прототипов и интерфейсов сайтов и лендингов семейства брендов Aquatrade (OM, Sincer, Pelican, Letto, Gura Cainarului и т.д.);
  • Проведение user research;
  • Участие в обсуждениях проекта и мозговых штурмах, генерирование идей;
  • Работа в тесном контакте с креативной командой.

Навыки:

  • Понимание правил юзабилити (UX) пользовательского интерфейса, способность аргументировать свои предложения;
  • Опыт работы с адаптивным дизайном;
  • Высокий уровень педантичности в работе, умение структурировать макеты для передачи разработчикам и тестировщикам;
  • Понимание основ фронтэнд разработки (HTML, CSS, JavaScript) для более качественной design-to-development коммуникации;
  • Опыт работы с графическим дизайном;
  • Знание программного обеспечения: Figma.

Желательные качества:

  • Опыт прямого сотрудничества с разработчиками;
  • Понимание принципов создания дизайн-системы.

Условия работы:

  • Рабочее время: Понедельник-Пятница, 9:00 – 18:00
  • Местоположение: Самое сердце Кишинёва

Уровень заработной платы:

  • Миддл UI дизайнер стоит на рынке около 25000 лей Net. Ориентируемся где-то на +- такую сумму

Другие требования: Вместе с CV обязательно пришлите ссылку на своё портфолио.

Прикрепить CV CV с сайта

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо