Tehnician Radiolog

Spitalul Repromed+ angajează:

Responsabilităţi:

  • Realizarea imaginilor radiografice ale anumitor părţi ale corpului pacientului
  • Poziţionarea precisă a pacienţilor şi asigurarea unei imagini de diagnostic de calitate
  • Comunicarea cu pacienţii şi oferirea răspunsurilor pentru întrebările referitoare la procedură
  • Pregătirea corespunzătoare a pacienţilor pentru investigaţie
  • Folosirea echipamentului de radiografie (Roentgen) conform standardelor
  • Cunoștințe tehnice solide despre aparatura și instrumentarul necesar pentru efectuarea examenelor CT
  • Capacitatea de a efectua pregătirea pacientului și a materialelor necesare în vederea efectuării examenului CT
  • Capacitatea de a efectua examene CT la indicația medicului
  • Atentie la detalii și abilitatea de a identifica eventuale probleme sau erori în timpul efectuării examenelor CT

Cerințe:

  • Studii superioare medicale;
  • Abilităţi medicale şi anatomice;
  • Responsabilitate, amabilitate, disciplină.

Beneficii:

  • Angajare oficială în câmpul muncii;
  • Pachet social complet;
  • Salariu motivant;
  • Dotări tehnice și echipament modern;
  • Posibilități de dezvoltare și creștere profesională.

Descrierea instituției:

Spitalul multidisciplinar Repromed+ este o instituție medicală privată, care are grijă de sănătatea ta și a celor dragi! Aici, vei găsi o gamă extinsă de servicii de calitate, prestate de o echipă de medici profesioniști, în conformitate cu standardele țărilor Europei de Vest și Statele Unite ale Americii.

Fiind adepții medicinei moderne, specialiștii Repromed+ utilizează, în diagnosticul și tratamentul afecțiunilor, echipamente de ultimă generație și utilaj performant. Totodată, Repromed+ propune o gamă largă de investigații imagistice ultraperformante: ecografie, radiologie, mamografie, tomografie computerizată și Rezonanță Magnetică Nucleară.

Telefon pentru informații: 062152220.
Așteptăm CV-urile la adresa de e-mail: info@repromed.md.

Telefon: 062152220
E-mail: info@repromed.md

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Ortopan

Tehnician radiolog

Ortopan • Вчера, Кишинев

Отправить CV
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть