Specialist suport tehnic calculatoare

Angajăm:

Cautăm o persoană pasionată de tehnologie pentru funcția de Suport Tehnic Calculatoare!

Ești o persoană pricepută în rezolvarea problemelor tehnice și îți place să oferi suport clienților în utilizarea și depanarea calculatoarelor? Echipa noastră dinamica și inovatoare are nevoie de un nou membru!

Cerinte:

  • Cunoștințe solide în domeniul calculatoarelor și sistemelor de operare.
  • Abilități excelente de rezolvare a problemelor tehnice și depanare.
  • Experiență anterioară în furnizarea de suport tehnic calculatoare.
  • Capacitatea de a comunica clar și eficient cu clienții și de a le oferi instrucțiuni precise.
  • Orientare către clienți și abilități bune de gestionare a relațiilor cu aceștia.
  • Flexibilitate și capacitatea de a lucra sub presiune într-un mediu dinamic.

Responsabilități:

  • Furnizarea de suport tehnic telefonic, prin email sau prin chat, clienților cu probleme legate de utilizarea calculatoarelor.
  • Diagnosticarea și rezolvarea problemelor hardware și software, inclusiv configurarea și instalarea de programe.
  • Înregistrarea și urmărirea tuturor solicitărilor de asistență tehnică într-un sistem de ticketing.
  • Asigurarea unui nivel ridicat de satisfacție a clienților prin furnizarea unui suport prompt și eficient.
  • Consilierea clienților cu privire la întreținerea și optimizarea calculatoarelor.
  • Colaborarea cu departamentul tehnic pentru rezolvarea problemelor complexe.

Oferim:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu stimulant și inovator, într-o echipă pasionată de tehnologie.
  • Salariu competitiv.
  • Program flexibil și posibilitatea de lucru la distanță.
  • Training și oportunități de dezvoltare profesională.
  • Mediu de lucru plăcut și o echipă susținătoare.

Dacă ești o persoană entuziastă, cu abilități excelente de comunicare și un talent pentru rezolvarea problemelor tehnice, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău actualizat și o scurtă prezentare a experienței tale relevante la adresa de email de mai jos. Menționează în subiectul emailului "Aplicare Suport Tehnic Calculatoare".

Fii parte din echipa noastră dinamică și ajută-ne să oferim suport tehnic excelent clienților noștri. Așteptăm cu nerăbdare să facem cunoștință cu tine!

hr@optimus.md

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть