Social Media Manager

Magazin cu produse pentru copii și părinți, angajează:

Dacă iubești lumea copiilor și ești pasionat(ă) de mediile de socializare, te invităm să te alături echipei Mamico în calitate de Social Media Manager!

Suntem în căutarea unei persoane creative, organizate și pline de idei, care să creeze și să gestioneze conținutul captivant pe rețelele de socializare ale companiei noastre și să contribuie la promovarea online a gamei noastre de produse pentru copii.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea unei strategii de social media pentru promovarea produselor pentru copii.
  • Crearea de conținut original, relevant și atractiv pentru platformele de socializare, inclusiv imagini, videoclipuri scurte, storries etc.
  • Planificarea și programarea postărilor pe diferite rețele de socializare, în conformitate cu calendarul editorial stabilit.
  • Monitorizarea constantă a tendințelor și noutăților în mediul online, adaptând strategia de conținut în consecință.
  • Colaborarea strânsă cu echipa de marketing pentru a asigura coerența mesajelor și a identității vizuale.
  • Realizarea de analize periodice pentru a evalua performanța conținutului și a campaniilor și a propune îmbunătățiri.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în gestionarea conturilor de social media sau într-un rol similar.
  • Cunoașterea profundă a principalelor platforme de socializare, inclusiv Facebook, Instagram, TikTok, Youtube etc.
  • Abilități creative excelente și cunoștințe de design grafic și editare foto/video.
  • Capacitatea de a genera idei inovatoare și de a se adapta la schimbările rapide din mediul online.
  • Abilități puternice de comunicare și scriere.
  • Atitudine proactivă și abilități organizatorice remarcabile.
  • Cunoașterea limbajului specific pentru copii și părinți reprezintă un avantaj.
  • Studii în domeniul marketingului, comunicării sau un domeniu similar constituie un avantaj.

Ce oferim:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator, alături de o echipă pasionată.
  • Spațiu pentru exprimarea creativității și inițiativelor proprii.
  • Posibilitatea de a contribui la construirea unei comunități online angajante și de a aduce bucurie în viețile familiilor și copiilor.
  • Pachet de compensații competitiv, în concordanță cu experiența și abilitățile tale.

Dacă ești pregătit(ă) să aduci magie și veselie în lumea online a copiilor și părinților, te încurajăm să aplici. Trimite-ne CV-ul sau o scurtă scrisoare de intenție la adresa ana.n@mamico.md.

Alătură-te echipei noastre și fă parte din povestea noastră de succes în aducerea zâmbetelor pe fețele celor mici!

Despre Noi:
Mamico este un magazin de produse pentru copii, care se dedică oferirii de articole de calitate, amuzante și educative pentru copii și părinți. Cu o gamă variată de produse, suntem aici pentru a face experiența creșterii copilului tău și mai specială și mai distractivă. Căutăm mereu să aducem inovație și bucurie în fiecare produs pe care îl oferim.

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

JustConsult SRL

JustConsult SRL • Сегодня, Кишинев

Отправить CV
Purple

Purple • Сегодня, Кишинев

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть