Șef Biroul Securitate Informațională

Poșta Moldovei

28 сентября 2024

Î.S. „POŞTA MOLDOVEI”
ANGAJEAZĂ

Responsabilitati:

  • Exercitarea managementului Biroului securitatea informațională în conformitate cu principiile, obiectivele, sarcinile și competențele entității;
  • Organizarea, coordonarea, planificarea în scopul asigurării măsurilor de securitate a informației în cadrul Î.S. ,,Poșta Moldovei'';
  • Asigurarea legalității în cadrul activităților/funcțiilor delegate;
  • Organizarea, asigurarea și monitorizarea întregului proces de recepționare, prelucrare inițială, înregistrare și ținerea evidenței întregii corespondenței de intrare/ieșire a Biroului;
  • Organizarea și funcționarea Sistemului de management al securității informațională la Întreprindere;
  • Realizarea, organizarea sau stabilirea cerințelor și monitorizarea acțiunilor specifice în cadrul procesului de management al riscurilor de securitate.

Cerințe față de candidați:

  • studii superioare de licență în domeniul tehnologiei informaționale sau juridice;
  • cunoașterea limbii de stat, rusă (constituie un avantaj cunoașterea unei limbi de circulație internațională: engleza, franceza);
  • experiența profesională: Minimum 2 ani în domeniul securității informaționale.
  • cunoștințe temeinice în domeniul securității informaționale;
  • nu are antecedente penale nestinse pentru infracțiuni săvârșite cu intenție și nu este privată de dreptul de a ocupa anumite funcții sau de a exercita o anumită activitate;
  • aptitudini: inteligență (gândire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza); capacitate de a prelucra informațiile a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori din cadrul întreprinderii.

Beneficii:

  • salariu motivant;
  • program de lucru stabil;
  • oportunitate de angajare pe termen lung;
  • posibilitate de dezvoltare personală;
  • tichete de masă.
Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ul pe adresa: hr@posta.md, indicând funcția pentru care candidați.
La interviu vor fi invitați doar candidații selectați.

Telefon: 022 251-221, 067101580

E-mail: hr@posta.md
Telefon:  022 251-221, 067101580

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть