Manager Logistică (internă)

ART-GRANIT MĂREȘTE ECHIPA!

Suntem o companie de top fondată în 2009,  specializată în producerea și comercializarea de articole din piatră naturală și compozit.

Alege un loc de muncă care îți va permite sa îți dezvolți abilitățile și să fii parte dintr-o companie de referință în industrie.Anunțăm poziție vacantă în Direcția de LOGISTICĂ Manager Logistică care va fi responsabil de montarea și livrarea la timp și calitativ a produselor/comenzelor.

 Ce îți oferim:

  • Un post de munca cu salariu competitiv, negociat in functie de competențe, și ulterior de  progrese;
  • Grafic de lucru de 8 ore pe zi, de  luni-vineri 08:00-17:00;
  • Locul de muncă, confortabil, dotat cu toate necesare pentru exercitarea atribuțiilor, situat în Chișinău la Buiucani, str. Alba-Iulia 75;
  • Instruiri regulate, atît interne, cît și traininguri, cursuri externe cu specialiști din țară și peste hotare, asigurate de companie;
  • Colectiv tînăr, dinamic, dornic de dezvoltare,implicat, care știe să lucreze în echipă pentru atingerea obiectivelor companiei;
  • Instruire, suport, recunoștință și apreciere din partea superiorului și colegilor.
  • Cadouri pentru diverse evenimente și ocazii și bonusuri pentru rezultate frumoase;

Ne-am potrivi de minune dacă deții:

  • Cunoștințe și experiență în logistică, în coordonarea și gestionarea fluxului de materiale și produse de la sursă până la destinatar;
  • Abilități de planificare și organizare,  capacitatea de a crea și gestiona planuri de livrare și montaj eficiente, având în vedere resursele disponibile, termenele limită și cerințele clienților;
  • Capacitatea de a colabora și comunica eficient cu echipele interne/externe și clienții  pentru a asigura livrări și montaje eficiente;
  • Abilitatea de a identifica și rezolva rapid problemele legate de livrare și montaj, precum întârzieri, defecțiuni sau discrepanțe între comenzi și marfă;
  • Abilități de coordonare, control și motivare a echipelor de livrare și montaj;
  • Abilități tehnice de utilizare sistemelor de urmărire a livrărilor, a instrumentelor de planificare și a altor tehnologii relevante pentru a gestiona eficient procesul de livrare și montaj (Excell, Bitrix sau alt CRM, 1 C, GPS, ș.a.).

Responsabilități

  • Crearea și gestionarea planurilor de masurari, livrare și montaj, luând în considerare termenele limită, rutele optime și resursele disponibile pentru a asigura livrarea în timp util și montajul corect al produselor;
  • Comunicarea și colaborarea cu clienții, echipele interne și alte părți implicate pentru a organiza și programa eficient masurarile,livrările și montajele;
  • Monitorizarea și urmărirea măsurărilor, livrărilor și montajelor pentru a se asigura că sunt efectuate conform planului și în conformitate cu cerințele clienților;
  • Gestionarea rațională a forței de muncă, materialelor și inventarului necesar, a unităților de transport, precum și evidența acestora;
  • Identificarea și rezolvarea rapidă a problemelor legate de livrare și montaj, precum întârzieri, daune sau discrepanțe, asigurându-se că clienții sunt mulțumiți și că reclamațiile sunt gestionate în mod eficient;
  • Analiza și raportarea privind realizările activităților de montare și livrare.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul cu menționarea pozitiei pentru care candideaza la adresa electronică: hr@artgranit.md, 069000527.

Vă mulțumim pentru interesul acordat și așteptăm cu nerăbdare să discutăm mai multe cu cei selectați în etapa de interviu.

E-mail: hr@artgranit.md
Telefon: 069000527

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть