Inginer recepție

Compania „DAAC-Hermes” SA angajează:

Compania oferă:

  • o activitate interesantă alături de un colectiv dinamic și unit;
  • angajare în cîmpul muncii în conformitate cu prevederile Codului muncii al RM;
  • salariu atractiv și condiții de lucru excelente;
  • suport profesional si sustinut din partea organizației;
  • o experiență de lucru creativă și bogată.

Responsabilitățile postului:

  • programarea lucrărilor în atelier, avînd drept scop asigurarea continuă a încărcării optime a atelierului;
  • identificarea cerințelor clientului, transpunerea acestora în comenzi de lucru si urmărirea tuturor fazelor procesului de service, pînă la predarea vehiculului către client;
  • menținerea unei comunicări deschise între client, atelier si companiile de asigurări, efectuarea unei diagnosticări complete si satisfacerea cerințelor clientului
  • prezentarea către client a rezultatelor diagnosticării preliminare și programarea, în colaborare cu atelierul, a lucrărilor necesare a fi executate la vehiculul respectiv;
  • informarea clientului /compania de asigurări despre extinderile necesare ale comenzilor de lucru, prelungirea timpului de execuție a lucrărilor, precum si obținerea acceptului clientului/compania de asigurări pentru lucrările suplimentare;
  • lansarea comenzii de piese de schimb necesare efectuării reparației catre departamentul responsabil, precum si inițierea legăturii cu subcontractorii, atunci cînd situația o impune;
  • promovarea activa a serviciilor suplimentare care pot fi executate în atelier;
  • asigurarea înregistrării corecte în devizele de reparație a diagnosticărilor și lucrărilor efectuate, a normelor de timp, a pieselor de schimb și elementelor consumabile utilizate în procesul de reparație;
  • îndeplinirea oricăror altor sarcini care pot fi cerute în mod rezonabil titularului postului;
  • îmbunatațirea imaginii si reputației companiei, considerînd interesele comerciale ale acesteia;
  • respectarea normelor de sănătate si secutitateă în muncă, a prevederilor legale, politicilor companiei și procedurilor standard.

Sunteți persoana de care avem nevoie dacă corespundeți următoarelor criterii:

  • Studii superioare tehnice finalizate;
  • Experiența relevantă in domeniul industriei auto;
  • Exeperiența in poziții aferente relației cu clientii;
  • Cunoștințe foarte bune de utilizare a programelor software din pachetul Microsoft Office;
  • Exprimare coerentă, concisă si structurată, atat in conversațiile telefonice, cît și în cele directe;
  • Excelente abilități organizaționale si administrative;
  • Capacitatea de lucru în condiții de stress, într-un mediu dinamic si polivalent;
  • Asumarea lucrului în echipă.

Competențe:

  • Orientarea catre calitate – afișarea responsabilității si perseverenței in muncă, a unui angajament total in furnizarea celei mai înalte calitați a lucrărilor efectuate si manifestarea atenției la detalii;
  • Adaptabilitatea – flexibilitate în diverse situații și circumstanțe dinamice;
  • Cooperarea – schimbul deschis de idei și opinii cu partenerii, colegii săi, promovarea unui spirit de echipa și medierea situațiilor conflictuale;
  • Angajarea dialogului – explorarea, ascultarea si ințelegerea celorlalți, transpunerea în situația acestora;
  • Orientarea către client – consilierea activă și continuă a clienților catre identificarea unor soluții optime pentru problemele acestora;
  • Rezolvarea problemelor – negocierea situațiilor neașteptate, manifestarea inițiativei proprii in identificarea situației, înțelegerea acesteiea, determinarea si implementarea soluției optime;
  • Structurarea activității – partajarea sarcinilor, definirea prioritaților și finalizarea lucrărilor intr-o maniera sistematica, eficienta, intr-un interval de timp definit;
  • Procesarea - culegerea, prelucrarea și afișarea informațiilor într-un mod eficient, productiv si inovativ;
  • Customer service – furnizarea continuă a unui serviciu client de cea mai înaltă.

Dacă v-a trezit interes această ofertă expediați CV-ul la adresa electronică de mai jos.

E-mail: staff@daac.md

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть