Designer UI/UX

Responsabilități:

  • Dezvoltarea de concepte vizuale: Crearea de wireframes, mockup-uri și prototipuri interactive pentru aplicații web și mobile.
  • Design UI/UX: Realizarea design-ului grafic și a interfeței de utilizare, asigurând o experiență plăcută și intuitivă pentru utilizatori.
  • Cercetare și analiză: Colectarea și analizarea feedback-ului utilizatorilor și datelor de utilizare pentru a îmbunătăți constant design-ul și funcționalitatea produselor noastre.
  • Colaborare cu echipele de dezvoltare: Lucrul îndeaproape cu echipele de dezvoltare și product management pentru a implementa design-urile și pentru a asigura coerența și calitatea produselor finale.
  • Testare și optimizare: Realizarea testelor de utilizabilitate și ajustarea design-urilor pe baza rezultatelor pentru a asigura o experiență de utilizare optimă.
  • Respectarea standardelor: Menținerea și dezvoltarea ghidurilor de stil și a standardelor de design ale companiei.

Cerințe:

  • Experiență anterioară: Minimum 3 ani de experiență în design UI/UX, preferabil într-un mediu de lucru agil.
  • Portofoliu impresionant: Un portofoliu de proiecte anterioare care să demonstreze abilitățile tale de design și gândirea creativă.
  • Abilități tehnice: Cunoștințe solide în utilizarea unor instrumente de design precum Sketch, Figma, Adobe XD, Photoshop, Illustrator sau altele similare.
  • Cunoștințe de prototipare: Experiență în utilizarea unor instrumente de prototipare interactive.
  • Abilități de comunicare: Capacitatea de a comunica clar și eficient ideile și conceptele de design echipei și părților interesate.
  • Cunoașterea principiilor de design: Înțelegerea profundă a principiilor de design centrate pe utilizator și a celor mai bune practici din industrie.
  • Educație: Studii superioare în design, arte vizuale, informatică sau un domeniu relevant constituie un avantaj.

Oferim:

  • Salariu competitiv: Pachet salarial atractiv, în funcție de experiență și performanță.
  • Mediu de lucru profesionist: Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovativ, cu echipamente moderne.
  • Dezvoltare profesională: Posibilități de training și dezvoltare profesională continuă.

hr@vitra.md

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть