Content Manager Site

HR Consultinglab angajeaza:

Pearl Code Angajează Content Manager Site

Despre Companie:
Site: https://lesperles.md/
Site: https://pearlcode.co/
Favebook & Instagram: @pearlcode.co

Pearl Code primul brand din Moldova care producere bijuterii din perle naturale. Pearl Code este un brand internațional de bijuterii recunoscut pentru viziune și stil. Într-o continuă expansiune, ne dedicăm să oferim clienților noștri experiențe memorabile prin viziune nouă la lucrurile ordinare.

Îți dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și să contribui la creșterea vizibilității unui brand de prestigiu, născut în Moldova și să-l faci cunoscut în toată lumea?

Căutăm un Content Manager dedicat, o persoana foarte structurata si tehnica orientat spre rezultate, care să se alăture echipei noastre. Acest rol este esențial în promovarea brandului și îmbunătățirea experienței online a clienților noștri. Candidatul ideal este o persoană motivată, cu inițiativă și un puternic simț al responsabilității.

Responsabilități:

  • Plasarea și organizarea produselor pe site, incluzând gestionarea descrierilor, cuvintelor cheie și optimizarea pentru SEO (includerea numelui, a fișierului cu descrierea, a listei de cuvinte cheie prin Google, adaptarea cuvintelor în funcție de activitate, utilizarea cuvintelor cheie în blocul de SEO, gruparea pe site, adăugarea produselor recomandate și aranjarea acestora în vitrina digitală)
  • Responsabilitatea gestionării stocului și actualizarea periodică a informațiilor.
  • Îmbunătățirea performanței SEO a site-ului, optimizarea site map-ului XML și monitorizarea acestuia prin Google Search Console.
  • Actualizare regulată a informațiilor companiei pe Google Business.
  • Gestionarea și reorganizarea imaginilor, inclusiv redenumirea și crearea de albume pe Pinterest.
  • Crearea de cataloage și lookbook-uri digitale.
  • Redactarea de articole relevante pentru site-ul.
  • Lucrul în Google Search Console pentru a monitoriza performanța site-ului și pentru a implementa îmbunătățiri tehnice necesare, precum și pentru a efectua actualizări regulate la fiecare adăugare de produse.
  • Optimizarea performanței și vitezei site-ului, lucrând cu aspectele tehnice necesare pentru îmbunătățirea accesibilității.

Cerințe:

  • Experiență de la 3 ani;
  • Excelente abilități de comunicare în română și engleză.
  • Experiență demonstrată în managementul de conținut online și SEO.
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a răspunde rapid la schimbări.
  • Atenție la detalii și un simț estetic dezvoltat, cu o pasiune pentru bijuterii și design.

Oferta noastră:

  • Pachet salarial competitiv și beneficii ajustate pe performanță
  • Oficiu în Centrul Chișinăului
  • Oportunitatea de a lucra pentru un brand internațional în expansiune.
  • Un mediu de lucru stimulativ și suportiv.
  • Lucru combinat remote / birou, cu un program de luni până vineri, între orele 10:00 și 19:00.

Cum să aplici:

Trimite-ne CV-ul tău împreună cu o scrisoare de intenție în care să ne explici de ce crezi că ești candidatul ideal pentru acest post.

Aștept CV-ul tău la adresa job.consultinglab@gmail.com.

Așteptăm cu interes să te cunoaștem și să te vedem contribuind la succesul Pearl Code!

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть