Contabil/ă-şef/ă

Consorțiul AMBER-TERM - FENIXIMPEX SRL, PALMIRACONS SRL, AMBER-MOLDOVANU SRL oferă echipamente, utilaje şi servicii profesioniste de eficientizare a consumului de energie şi de sporire a confortului. Varietatea acestor soluţii este oferită de o echipă dedicată, preocupată de bunăstarea clienţilor şi partenerilor săi.

Cerințe:

  • Studii superioare (contabilitate, economie, finanțe);
  • Cunoștințe avansate de operare PC;
  • Cunoașterea limbilor română si rusă;
  • Cunoașterea programului 1C 8.2;
  • Cunoașterea sistemului fiscal național: principiile si metodele de impozitare, caracteristicile de impozite si taxe, metodele de plata a impozitelor si taxelor; Cunoștințe avansate ale legislației muncii;
  • Experiență de lucru in calitate de contabil șef de cel puțin 5 ani;
  • Abilitatea de a-și formula si exprima gândurile logic, clar, structurat si accesibil, atât oral cit si in scris;
  • Cunoștințe în domeniul evidenței valorilor materiale și a mărfurilor, precum și în domeniul importului si exportului.

Responsabilităţi principale:

  • Responsabil pentru activitatea financiară a companiei;
  • Responsabil pentru evidenţa contabilă;
  • Efectua procedurilor lunare de închidere a bilanţului şi calculilor;
  • Pregătirea rapoartelor financiare;
  • Controlul tuturor calculelor şi plăţilor aferente taxelor, prezentarea declaraţiilor fiscale lunare, trimestriale, anuale;
  • Participarea în procedurile de bugetare anuală şi monitorizarea lunară a realizării bugetului;
  • Controlul calculelor şi plăţilor aferente împrumuturilor şi creditelor;
  • Rezolvarea tuturor sarcinilor financiare;
  • Organizarea si asigurarea continua a evidentei contabile a întreprinderii;
  • Înregistrarea corecta si la timp a tranzacțiilor, a perioadei de închidere, efectuarea raportului statistic, a celui fiscal si managerial;
  • Analiza situației financiare si economice a companiei;
  • Organizarea inventarierilor la necesitate.

Locația: mun. Chișinău, str. Vadul lui Vodă 68.

Condiţii de muncă:

  • Lucru in oficiu confortabil si modern;
  • Regim de lucru luni-vineri, de la 08.00-17.00 (pauza de masa 1 ora);
  • Retea corportariva de telefonie mobila;
  • Pachet social complet;
  • Colectiv primitor, dinamic si conducatori obiectivi;
  • Salariu competitiv.
  • Avem programator dedicat angajat la companie pentru softul 1C.
  • Beneficii extrasalariale: reduceri la toate mărfurile importate de companie, promoții interne pentru angajați, evenimente și cadouri pentru angajați și copiii acestora, etc;

Expediați CV-ul cu fotografie și cu descrierea detaliată și experiența acumulată la adresa electronică: info@amber.md menționând postul pe care doriți să-l ocupați.

Telefon: 060003596
E-mail: info@amber.md
www.amber.md

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть