Web designer & web developer

Neoadvanced №5623644, 6 марта 2020
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Частичная занятость / Совместительство
WEB DESIGNER & WEB DEVELOPER

Tip:
Project Based / Part Time

Cerinţe faţă de candidaţi:
- Disponibilitate part-time/project-based
- Cunoştinţe HTML5, CSS3, XHTML;
- Cunoştinţe Bootstrap şi responsive design;
- Cunoştinţe Javascript, jQuery, ajax, etc.
- Simţ artistic şi estetic dezvoltat, noţiuni de cromatică şi compoziţie, atenţie la detalii
- Cunoaşterea setului de programe: Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, Adobe InDesign, etc).
- Constituie un avantaj cunoştinţe (PHP, MySQL);
- Cunoaşterea platformelor Wordpress, Joomla, Drupal;
- Experienţă > 3 ani
- Cunoaşterea limbilor română, rusă, engleză;

Responsabilităţi:
- Realizarea grafică a machete-lor web;
- Crearea logo-urilor;
- Crearea wireframes, mockups, etc.;
- Implicarea activă în realizarea campaniilor promoţionale;
- Email templates .
- Asamblarea paginilor din layout PSD în cod sursă (HTML/CSS/JS) responsive;
- Testare cross-browser;
- Optimizare Page Speed Insights;
- Validarea codului sursă HTML/CSS conform standardelor W3C.

Condiţii de lucru:
- În oficiu sau la distanţă;
- Salariu procentual/project-based, beneficii;
- Posibilitate de creştere profesională şi dezvoltare a carierei;
- Mediu de lucru profesionist şi prietenos;
- Proiecte captivante.

Pentru a aplica trimiteţi CV-ul Dvs. pe adresa e-mail: hr@neoadvanced.com
Indicaţi în titlu denumirea postului vacant pentru care aplicaţi.

Telefon de Contact: +373 79518887, +373 079467973
Телефон:
+373 794 67 973
Контактное лицо:
Vitalie
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть