Expert comunicare

MIEPO
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: От 2-х до 5-и лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Organizația de Atragere a Investițiilor și Promovare a Exportului din Moldova (MIEPO), anunță Concurs pentru ocuparea postului vacant de Expert comunicare.

Perioada de angajare: pe perioadă determinată, cu termen de încercare de 1 lună.

Responsabilităţile specifice funcţiei:
- Identificarea și analiza nevoilor instituționale pentru a elabora, poziționa și promova mesaje pentru deținătorii de interes în activitatea MIEPO, congruente cu misiunea MIEPO, prin intermediul celor mai eficiente canale de comunicare;
- Monitorizarea mass-media, identificarea și utilizarea oportunităților de relații publice pentru îmbunătățirea imaginii și promovarea realizărilor MIEPO;
- Evaluarea nevoilor și instruirea personalului MIEPO în domeniul de dezvoltare și utilizare corectă a combinației instrumentelor și canalelor de comunicare și a tehnologiilor informaționale pentru a răspunde nevoilor deținătorilor de interes în activitatea MIEPO;
- Prezentarea sugestiilor cu privire la îmbunătățirea comunicării MIEPO cu mass-media, partenerii de dezvoltare, companiile și alte părți interesate;
- Organizarea de evenimente media (conferințe de presă, briefing-uri, seminare și cluburi de presă);
- Contribuirea la formarea și actualizarea bazei de date cu contacte mass-media;
- Elaborarea periodică a rapoartelor cantitative și analitice privind acoperirea media a activităților MIEPO;
- Participarea în procesele de planificare și bugetare a MIEPO pentru a asigura atingerea obiectivelor de comunicare a instituției;
- Alte responsabilități relevante.

Criterii de angajare:
- studii universitare complete, experienţă (minim 3 ani), în comunicare mass-media, campanii mediatice;
- abilităţi de lucru cu mass-media, consiliere de imagine, monitorizarea presei, procesare de date statistice şi de menţinere a paginilor web;
- abilităţi de utilizare a calculatorului, gestionare de date şi programe operaţionale, inclusiv pentru prezentări publice;
- cunoaşterea exemplară a sectorului public, mediului asociativ, media din RM şi din străinătate;
- cunoaşterea fluentă a limbii engleze, română şi rusă.
- cetăţean al Republicii Moldova.

Candidaţii pentru ocuparea acestei funcţii trebuie să transmită un Curriculum Vitae şi o scrisoare de intenţie, precum şi datele de contact ale două persoane care ar putea oferi referinţă (preferabil foşti sau actuali angajatori), la următoarea adresă: ion.iordachi@miepo.md cu menţiunea "Pentru funcţia de Expert comunicare".

Data limită: 20 ianuarie 2017
Контактное лицо:
Ion Iordachi
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть