Editor video

PP Ziarul de Garda
Город: Кишинев
Образование: Среднее-специальное
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT
Experiența profesională: Experiența de lucru într-o poziţie similară este un avantaj.
Competențe și Abilități:

Cunoașterea programelor de editare video
Abilitățile de design grafic vor constitui un avantaj
Cunoașterea bună a limbii române, dar și a limbii ruse
Cunoașterea și înțelegerea jurnalismului, a stilului ZdG/RdG
Abordare creativă la editare
Rapiditate și acuratețe
Responsabilitate, punctualitate
Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj
Abilitățile de utilizare a camerei video vor constitui un avantaj
Deschidere față de cerințele redacționale, inclusiv acceptarea de a învăța în permanență, de a participa la traininguri organizate de redacție sau de partenerii săi
Alte cerințe și/sau condiții specifice pentru această poziție:

Respectarea valorilor și principiilor jurnalismului independent
Integritate și discreție profesională
Permisul auto și experiența de șofat vor constitui un avantaj
Disponibilitate de a răspunde la apeluri, de a îndeplini unele sarcini în week-end sau în zilele libere
ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI:

Editarea reportajelor video și radio în baza scenariilor pregătite de reporteri, respectarea parametrilor tehnici și profesionali.

CONDIȚII DE MUNCĂ:

Redacția asigură:

un loc de muncă dotat cu echipamentele și materialele necesare
un salariu motivant, contract de muncă, achitarea taxelor obligatorii
respectarea libertăților și drepturilor de muncă
un climat redacțional binevoitor, plin de respect și colegialitate
Persoanele interesate trebuie să prezinte Dosarul de Angajare compus din:

CV-ul actualizat;
O scrisoare de motivare în care se va descrie experiența relevantă și abilitățile necesare (linkuri la lucrări realizate), dar și motivația persoanei de a activa în cadrul ZdG.

Dosarul de Angajare va fi expediat prin e-mail la adresa ziardegarda@gmail.com cu titlul: angajare editor video. Vor fi contactați doar candidații preselectați pentru interviu.
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть