Editor video la ziarul de gardă

PP Ziarul de Garda
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT

Experiența profesională: Experiență de lucru într-o poziţie similară este un avantaj.

Competențe și Abilități:

Cunoașterea programelor de editare video;

Abilități de design grafic vor constitui un avantaj

Cunoașterea bună a limbii române, dar și a limbii ruse

Cunoașterea și înțelegerea jurnalismului, a stilului ZdG/RdG

Abordare creativă la editare

Rapiditate și acuratețe

Responsabilitate, punctualitate

Cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj

Abilități de utilizare a camerei video vor constitui un avantaj

Deschidere față de cerințele redacționale, inclusiv acceptarea de a învăța în permanență, de a participa la traininguri organizate de redacție sau de partenerii săi;

Alte cerințe și/sau condiții specifice pentru această poziție:

Respectarea valorilor și principiilor jurnalismului independent;

Integritate și discreție profesională;

Permisul auto și experiența de șofat vor constitui un avantaj;

Disponibilitate de a răspunde la apeluri, de a îndeplini unele sarcini în week-end sau în zilele libere

ATRIBUȚII ȘI RESPONSABILITĂȚI

Editorul are următoarele responsabilităţi: editarea reportajelor video și radio în baza scenariilor pregătite de reporteri, respectarea parametrilor tehnici și profesionali.

CONDIȚII DE MUNCĂ:

Redacția asigură:

un loc de muncă dotat cu echipamentele și materialele necesare

un salariu motivant, contract de muncă, achitarea taxelor obligatorii

respectarea libertăților și drepturilor de muncă

un climat redacțional binevoitor, plin de respect și colegialitate

Persoanele interesate trebuie să prezinte Dosarul de Angajare compus din:

CV-ul actualizat;

O scrisoare de motivare în care se va descrie experiența relevantă și abilitățile necesare, dar și motivația persoanei de a activa în cadrul ZdG.
Телефон:
068322226
Контактное лицо:
Bejenari Sergiu
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть