Asistent de teren, or. Cahul, Comrat, Cantemir, Ceadîr-Lunga

Helvetas
Город: Кагул
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: 23238 MDL
График: Полный рабочий день
Denumirea poziției: Asistent de teren (Field Assistant)
Tipul contractului: Full-time
Durata contractului: pînă 30.06.2025
Salariu: 23 238 MDL brut
Zona teritorială:sudul Moldovei
Termenul pentru depunerea CV-urilor: 11.07.2024

DESPRE HELVETAS:
HELVETAS este o organizație neguvernamentală, cu sediu central bazat in Elvetia cu un mandat dublu pentru dezvoltare pe termen lung și răspuns umanitar. Este prezentă în Moldova din anul 2018 implementând proiecte ce tin de dezvoltarea sistemelor de piață în domeniul agriculturii. La moment HELVETAS este în proces de implementare a proiectului “Realizarea Rezilienței prin Oportunități de Ocupare a Forței de Muncă, Dezvoltare a Competențelor și Coeziune Socială în Moldova” și este în căutarea unui Asistent de teren pentru desfășurarea activităților la sudul Moldovei.

DESPRE POZIȚIE:
Asistent de teren este o persoană care oferă suport administrativ și tehnic, și sub supravegherea Managerului de proiect promovează înțelegerea programului, organizează inițiative, planifică și coordonează evenimente. Asistent de teren are rolul de a implica o audiență mare și de a aduce cunoștințe și expertiză într-un anumit domeniu la cunoștința publicului larg. Asistent de teren va stabili și va menține relațiile cu autoritățile locale în scopul împlementării activităților proiectului.

RESPONSABILITĂȚI:

Consolidarea relațiilor cu comunitatea și cu părțile interesate.
Contribuirea la organizarea evenimentelor, inclusiv acordarea suportului logistic și marketing, pentru a asigura că acestea au o audiență mare, funcționează bine și generează imagine pozitivă și vizibilitate.
Acordarea asistenței tehnice și administrative programului (de exemplu, organizarea unui eveniment) atunci când este necesar.
Dezvoltarea rețelei de parteneri, instituții publice, părți interesate și entități private implicate în implementarea proiectului și/sau care joacă rolul cheie în atingerea rezultatelor strategice.
Acordarea suportului Managerului de proiect în crearea rețelei cu părțile interesate relevante și prezentarea HELVETAS în fața diverselor audiențe
Coordonarea colectării și înregistrării datelor privind indicatorii proiectului și potențialii beneficiari.
Raportarea către Managerul de proiect a informației ce ține de provocările și obstacolele care pot afecta implementarea generală a activităților proiectului.
Raportarea activităților zilnice, incidentelor și realizărilor.

CERINȚE:

Studii superioare în unul din domeniile: economie, relații publice, comunicare sau alte domenii relevante
Minim 2 ani de experiență în relații publice, comunicare sau alte domenii relevante
Experiența de lucru în cadrul proiectelor desfășurate de către NGO/iNGO
Capacități organizatorice și abilități de planificare și coordonare a adunărilor, sesiunilor de învățare, seminarelor
Abilități de creare și menținere a relațiilor cu comunitățile, autoritățile și organizațiile locale
Experiența de lucru cu persoanele social-vulnerabile
Abilităţi excelente de comunicare în public, de prezentare a informației în mod logic, clar și consecvent
Cunoaşterea limbilor română şi rusă (vorbit şi scris, engleza va constitui un avantaj)
Deținerea permisului de conducere categoria B și automobilului personal

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul și scrisoare de intenție la adresa electronica HR.Moldova@helvetas.org.

Vă rugăm să indicați poziția pentru care aplicați. Doar persoanele ca vor corespunde cerințelor vor fi contactate. E-mail:
hr.moldova@helvetas.org
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть