Social Media Manager (SMM) – Cetatenie Romana

Angajăm:

Poti atrage și captiva publicul prin intermediul Retelelor de socializare?

Vino la DocumentExpert ca Specialist Social Media!

Despre DocumentExpert:

De 14 ani, ne-am dedicat sprijinirii moldovenilor în obținerea cetățeniei române, făcând acest proces accesibil și transparent bazându-ne exclusiv pe recomandările clienților noștri. Am observat că mulți nu ne cunosc și nu știu că serviciile de redobândire a cetățeniei române pot fi corecte și legale

Din 2.5 mln de Moldoveni doar 1 mln au cetatenie romana. Peste 150 000 de persoane au dosarul de redobandire depus si isi asteapta solutia. Cetatenia Romana – inseamna libertate si drepturi europene.

Pentru a transmite aceste mesaje și pentru a crește vizibilitatea noastră, căutăm un Social Media Manager, care să ne ajute să ajungem la cât mai multe persoane.

Ca Social Media Manager, vei fi catalizatorul transformării online a DocumentExpert. Vei fi responsabil pentru crearea și implementarea unor strategii pe TikTok și Facebook, care vor amplifica vizibilitatea noastră.

Responsabilitățile tale vor include:

  • Crearea și gestionarea strategiilor de social media inovatoare și eficiente pentru a crește vizibilitatea pe TikTok și Facebook
  • Dezvoltarea și publicarea conținutului original, captivant și relevant, care să atragă și să mențină audiența
  • Monitorizarea și analizarea performanțelor campaniilor de social media și adaptarea strategiilor în funcție de rezultate
  • Interacțiunea cu comunitatea online, oferind răspunsuri prompte și profesionale la comentarii și mesaje
  • Identificarea și valorificarea tendințelor actuale și a oportunităților de creștere pe platformele de social media
  • Colaborarea cu echipa de marketing pentru a integra strategiile de social media cu obiectivele generale ale companiei

Ce ne dorim de la tine:

  • Pasiune pentru social media și o dorință de a explora noi trenduri și tactici
  • Experiență dovedită în gestionarea conturilor de social media, în special TikTok și Facebook
  • Cunoștințe solide despre algoritmii și tendințele actuale ale platformelor de social media
  • Abilități avansate de copywriting
  • Capacitatea de a gândi strategic și de a elabora planuri de social media eficiente
  • O atitudine proactivă, orientată spre rezultate, și o dorință de a învăța și de a te dezvolta continuu

Ce îți oferim:

  • Oportunitatea de a face o diferență reală în viețile oamenilor, ajutându-i să obțină cetățenia română
  • Un mediu de lucru dinamic și prietenos, unde creativitatea și inovația sunt apreciate
  • Salariu competitiv și un pachet complet de beneficii
  • Posibilități de dezvoltare profesională și personală prin traininguri și cursuri

Dacă dorești să te alături unei echipe care încurajează creativitatea și inovația, trimite-ne CV-ul tău la office@documentexpert.md.

Te așteptăm în echipa noastră!

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide