Senior Associate Contabil

Moore Stephens KSC este o companie membră independentă a rețelei Moore Global cu sediul în Chișinău și este unul dintre liderii mondiali ce furnizează servicii de contabilitate, audit și consultanță având peste 30.000 de angajați din peste 260 de firme independente și 110 țări.
Scopul nostru este să contribuim la crearea unui mediu de afaceri sănătos și să întărim statutul de una dintre cele mai de încredere firme de servicii profesionale din Moldova și România, oferind soluții de afaceri personalizate, la cele mai înalte standarde internaționale
prin intermediul angajaților profesioniști.

RESPONSABILITĂȚILE TALE:

  • Participarea la planificarea și monitorizarea săptămânală a angajamentelor pe clienți;
  • Revizuirea tranzacțiilor contabilizate de către client, juniori și asociați;
  • Reconcilierea lunară a conturilor și efectuarea tranzacțiilor de închiderea lunară;
  • Prezentarea rapoartelor fiscale și statistice autorităților publice;
  • Administrarea tranzacțiilor și documentelor salariale pe client;
  • Propunerea soluțiilor de optimizare a procesului de evidență contabilă;
  • Pregătirea plăților săptămânale și rapoartelor aferent mișcărilor mijloacelor bănești;
  • Pregătirea rapoartelor financiare consolidate pentru managementul companiei;

DACĂ TU:

  • Ai experiență de minim 3-4 ani în domeniul contabilității;
  • Ești membru ACCA/ACAP- preferabil;
  • Ești bine organizat și ai bune abilități de comunicare;
  • Ai o buna cunoaștere a limbii engleze;
  • Ai cunoștințe excelente ale pachetului Microsoft Office.

BENEFICIILE TALE:

  • Salariu competitiv;
  • Perspective de creștere rapidă în carieră (evaluarea bi-anuală a performanței);
  • Suport deplin pentru certificarea ACCA (acoperirea taxelor pentru examene și cursurilor de pregătire, concediu de studii plătit);
  • Expunere internațională;
  • Program flexibil de dimineață;
  • Leadership tânăr și prietenos;
  • Oficiu modern în centrul orasului.

Candidații interesați sunt invitați să ne transmită CV-ul  la adresa de e-mail: hr@moore.ro

hr@moore.ro

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide