Şef secţia achiziție materie primă al companiei Orhei-Vit

Compania „Orhei – Vit” SRL anunţă concurs în vederea suplinirii funcţiei de:

Responsabilităţi principale:

  • Managementul aprovizionării cu materie primă al fabricilor ”Orhei-Vit”;
  • Stabilirea și menținerea relațiilor de colaborare cu furnizorii de materie primă din țară și de peste hotare;
  • Organizarea, căutarea, analiza alternativelor transportării materiei prime către fabrici;
  • Monitorizarea prețului local și regional de achiziții a legumelor și fructelor;
  • Îndeplinirea planului de aprovizionare cu materie primă a fabricilor ”Orhei-Vit”;
  • Stabilirea și dezvoltarea relațiilor eficiente de parteneriat pe termen lung cu producătorii de legume și fructe din Republica Moldova și de peste hotare.

Cerințe
1. Experiență și Educație:

  • Educație: Diplomă de licență în agricultură, economie, afaceri sau un domeniu similar.
  • Experiență: Minimum 5 ani de experiență în achiziții, preferabil în domeniul agricol, în calitate de conducător al gospodăriei/companiei agricole sau al prelucrării produselor alimentare.
  • Cunoștințe de piață: Cunoașterea profundă a pieței de legume și fructe, inclusiv tendințele de sezon, prețuri și furnizori.

2. Abilități Tehnice și Analitice:

  • Managementul achizițiilor: Abilitatea de a gestiona procesele de achiziție, de la identificarea furnizorilor până la negocierea contractelor și asigurarea livrărilor la timp.
  • Analiză și planificare: Capacitatea de a analiza datele de achiziții, de a elabora rapoarte și de a planifica cerințele viitoare de materie primă.
  • Cunoștințe IT: Familiaritate cu sistemele ERP și alte software-uri de management al achizițiilor.

3. Abilități de Comunicare și Negociere:

  • Comunicare: Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă, necesare pentru a interacționa eficient cu furnizorii, colegii și alte părți interesate.
  • Negociere: Abilități puternice de negociere pentru a obține cele mai bune prețuri și condiții de la furnizori.
  • Relații interpersonale: Abilitatea de a construi și menține relații de lucru pozitive cu furnizorii și partenerii de afaceri.
  • Limbi cunoșcute: româna, rusă. Cunoașterea limbii engleze constituie avantaj.

4. Competențe Organizatorice și de Management:

  • Managementul echipei: Experiență în coordonarea și supervizarea unei echipe de achiziții.
  • Organizare: Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte și sarcini simultan, cu un accent puternic pe detalii și termene limită.
  • Luarea deciziilor: Capacitatea de a lua decizii rapide și informate în condiții de stres.

5. Cunoștințe Specifice Industriei:

  • Reglementări și standarde: Cunoașterea reglementărilor și standardelor specifice industriei de prelucrare a produselor agricole (legume și fructe).
  • Calitatea produselor: Înțelegerea criteriilor de calitate pentru legume și fructe și capacitatea de a asigura conformitatea cu aceste standarde.
  • Sustenabilitate: Cunoștințe despre practicile durabile de achiziție și capacitatea de a le integra în procesele companiei.

6. Abilități Personale:

  • Integritate: Etică profesională și integritate în toate aspectele muncii.
  • Proactivitate: Atitudine proactivă și capacitatea de a anticipa nevoile și problemele înainte ca acestea să apară.
  • Flexibilitate: Capacitatea de a se adapta rapid la schimbările din piață și cerințele companiei.

Compania oferă:

  • salariu fix și un sistem de bonusare atractiv, se discută individual în cadrul interviului;
  • birou de lucru, cu tot ce este necesar pentru muncă (telefon (fix și mobil), echipamente de birou, rechizite de birou etc.);
  • premii pentru idei noi;
  • compensarea cheltuielilor de formare si recalificare;
  • reduceri pentru angajați la bunurile produse de companie;
  • asigurare medicală de stat;
  • trimitere în deplasari de afaceri cu motivație suplimentară (compensatorie);
  • asigurarea de locuri de parcare gratuite pentru automobile personale în timpul programului de lucru;
  • automobil de serviciu;
  • loc de muncă: fil. ”Orhei”, or. Orhei, str. Stejarilor, 20, fil. ”Căușeni”, or.Căușeni, str. Tighina, 17, oficiul mun. Chișinău, str. Industrială, 40.

Selectarea candidaţilor este efectuată în temeiul CV, care se expediază la poşta electronică: hr@orhei-vit.com

La interviu vor fi invitaţi doar candidaţii preselectaţi.

E-mail: hr@orhei-vit.com

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide