Product Manager (Sun Wave Pharma)

Compania Dita Estfarm este cel mai mare importator și distribuitor farmaceutic in Republica Moldova cu o istorie de peste 28 ani si peste 350 de angajati.

Dita Estfarm are si o rețea proprie de farmacii - Farmacia Familiei, dar și unica rețea de hyper farmacii in Moldova - Hyper DITA. Dita Estfarm anunță concurs pentru suplinirea funcției vacante:

Descrierea jobului

În calitate de Product Manager vă veți ocupa de gestionarea strategiei de produs pentru portofoliul de produse Sun Wave Pharma, de la dezvoltare la lansare și monitorizarea performanțelor ulterioare. Veți colabora strâns cu echipele interne și externe pentru a vă asigura că produsele noastre îndeplinesc cerințele clienților și ale industriei farmaceutice în continuă schimbare.

Responsabilitățile postului:

  • dezvoltarea și implementarea strategiei de produs pentru portofoliul de produse Sun Wave Pharma, în conformitate cu obiectivele companiei și cu cerințele pieței
  • analiza continuă a pieței și a tendințelor industriale pentru a identifica oportunități de produs și pentru a face recomandări de dezvoltare sau de ajustare a portofoliului
  • colaborarea cu echipele de marketing și vânzări pentru a dezvolta strategii de lansare și de promovare a produselor noi și existente
  • monitorizarea performanțelor produselor după lansare și implementarea acțiunilor corective sau de îmbunătățire în funcție de feedback-ul clienților și de performanța pieței
  • asigurarea conformității produselor cu reglementările și standardele aplicabile din industria farmaceutică
  • conceptualizarea și proiectarea materialelor promoționale pentru produsele din portofoliu
  • pregătirea analizelor de performanță a mărcii pentru a ajuta la identificarea oportunităților de brand
  • realizarea prezentărilor produselor din portofoliul brandului
  • asigurarea activităților promoționale și de marketing (inclusiv propuneri, materiale promoționale, strategie și tactici de comunicare) în concordanță cu strategia de marketing pentru dezvoltarea produsului/ portofoliului alocat și urmărirea gradul de acceptare a produsului pe piață
  • participarea activă la trainingurile de produs și asigurarea trainingurilor de reactualizare a cunoștințelor profesionale ale echipei
  • organizarea și participarea la congrese şi simpozioane medicale teritoriale, naţionale sau internaționale alături de colegii reprezentanți medicali
  • vizite duble în teritoriu împreună cu echipa de reprezentanți pentru susținerea și evaluarea acestora precum și pentru identificarea oportunităților de dezvoltare a strategiei de marketing

Beneficiile viitorului angajat:

  • pachet salarial competitiv conform legislației RM
  • tichete de masă
  • mediu excelent de lucru într-o echipă dinamică de profesioniști

Instrumente de lucru oferite de companie:

  • automobil de serviciu
  • telefon de serviciu
  • laptop de serviciu

Candidatul ideal:

  • studii superioare (studiile medicale sau farmaceutice prezintă un avantaj)
  • experiență anterioară într-o poziție similară în industria farmaceutică, cu o înțelegere profundă a proceselor de dezvoltare și de lansare a produselor farmaceutice
  • cunoașterea industriei farmaceutice: familiarizarea cu peisajul industriei farmaceutice, inclusiv cerințele de reglementare, sistemele de sănătate și dinamică pieței, reprezintă un avantaj
  • cunoașterea limbilor româna, rusă, engleza
  • orientare către rezultate și capacitatea de a lua decizii informate bazate pe date și feedback-ul pieței
  • abilități excelente de comunicare și negociere
  • perseverență, corectitudine, punctualitate
  • gândire analitică, orientare către rezultat
  • abilitatea de a lucra în echipă și independent
  • permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări frecvente

Sun Wave Pharma este Compania Nutraceutica Nr.1 din România.
www.sunwavepharma.com

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV cu poză pe adresa de email alina.cebanu@dita.md cu specificarea poziției și a brandului pentru care candidați.

Toate informațiile vor fi tratate cu confidentialitate și în conformitate cu politica noastra de protecție a datelor cu caracter personal.

Asteptam cu nerabdare sa ne cunoastem și sa descoperim cum putem colabora!

Telefon: 068495521

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide