Logist (15000 - 20000 MDL)

Companie de transport international de marfuri anunta concurs pentru suplinirea postului vacant de:

Suntem în căutarea unui specialist în domeniul logistic pentru a se alătura echipei noastre dinamice de transport internațional de mărfuri.

Responsabilități principale:

  • Organizarea activității logistice a companiei
  • Rezolvarea problemelor operative de logistică (comenzi, distribuție)
  • Distribuirea zilnică a comenzilor între șoferi
  • Formarea grupajelor/marfei generale (căutarea, plan de aranjament, verificarea actelor insoțitoare, coordonarea prin comunicarea între clienții si subdiviziuniile companiei)
  • Pregătirea rutelor optime de transportare, controlul tuturor etapelor de transport
  • Programarea și transportarea mărfurilor/ produselor către clienții companiei
  • Optimizarea procesului de transport al mărfii și asigurarea eficientă a executării comenzilor

Cerințe:

  • Minim 3 ani de experiență în domeniul logistic (candidaturile fără această experiență nu vor fi luate in calcul)
  • Cunoștințe solide în planificarea și optimizarea rutelor de transport
  • Experiență in utilizarea software-urilor de gestionare a transporturilor
  • Cunoașterea avansată a limbii române

Abilități și competențe:

  • Abilități analitice puternice pentru luarea deciziilor eficiente
  • Capacitatea de a gestiona proiecte complexe
  • Abilități excelente de comunicare și colaborare pentru a lucra eficient într-o echipă diversificată

Beneficii:

  • Un mediu de lucru dinamic și profesionist
  • Oportunități de dezvoltare profesională continuă
  • Angajare oficială în Republica Moldova cât și în România
  • Program de lucru de luni-vineri, de la 09:00 -17:00
  • Salariu motivant de la 15000 – 20000 lei

Dacă ești o persoană organizată, cu o gândire analitică și ai experiență în logistică, te invităm să te alături echipei noastre! Trimite CV-ul tău la adresa de email cv@ana.co.md.

cv@ana.co.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide