Expert / Experta in configurarea sistemelor de tehnologia informației

Compania "GRAWE CARAT Asigurări" de 20 de ani pe piața asigurărilor din Republică Moldova, este parte componentă a grupului austriac GRAWE.
Pentru a crește echipa noastră de profesioniști, angajăm:

*Prin aplicarea la această poziție, vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Competențe și studii:

  • Studii superioare de profil (Tehnologii Informaționale);
  • Experiența de muncă în domeniul Tehnologiilor Informaționale va constitui un avantaj;
  • Cursuri în domeniul Tehnologiilor Informaționale (ar fi un avantaj);
  • Certificate Microsoft Certification (ar fi un avantaj);
  • Cunoașterea sistemelor de Endpoint Management, Software și Assets management;
  • Cunoașterea sistemelor de Endpoint security și monitoring;
  • Cunoașterea sistemelor de operare Windows;
  • Cunoașterea instrumentelor din linia de comandă și a scripturilor Powershell;
  • Cunoștințe de depanare a incidentelor de infrastructura IT;
  • Cunoștințe/abilități de depanare a computerelor și dispozitivelor periferice;
  • Cunoștințe despre rețele locale cu și fără fir, internetworking, VPN;
  • Certificate CCNA (ar fi un avantaj);
  • Cunoașterea sistemelor de virtualizare Vmware (ar fi un avantaj);
  • Cunoștințe în administrarea serviciilor Apache, DHCP, AD, IIS, GPO si LDAP (ar fi un avantaj);
  • Cunoștințe de servere și tehnologii de stocare - sisteme de backup LTO (ar fi un avantaj);
  • Cunoașterea sistemelor de baze de date, cum ar fi SQL si MySQL (ar fi un avantaj);
  • Cunoașterea limbii române și engleze (Germana ar fi un avantaj).

Profil personal:

  • Discreție, abilități de comunicare, loialitate, seriozitate;
  • Orientare către rezultat și capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și în schimbare rapidă.

Responsabilități principale:

  • Instalarea, administrarea și configurarea sistemelor bazate pe SO Windows;
  • Implementarea și gestionarea sistemelor de backup, monitorizarea performanței aplicației și a bazei de date;
  • Instalarea, patch-management-ul și mentenanța end-pointurilor, perifericelor și aplicațiilor din gestiunea GRAWE;
  • Identificarea și rezolvarea problemelor (Troubleshooting) de infrastructură informațională a Companiei;
  • Gestiunea (inclusiv automatizată) proceselor de administrare a sistemelor și platformelor din gestiunea GRAWE;
  • Instalarea, configurarea și mentenanța end-point-urilor, serverelor hardware și mașinilor virtuale;
  • Mentenanța și suportul altor sisteme informaționale ale Companiei, sau cu acces delegat, inclusiv ca suport-line pentru partenerii companiei;
  • Implementare a platformelor în cadrul proiectelor noi, cât și acordare suportului după lansarea proiectelor, ajustarea performanței și tranziția către operațiunile de asistență, acolo unde este cazul;
  • Asigură elaborarea și actualizarea documentației tehnice privind infrastructura IT și procesele de lucru TIC ale companiei.

Oferim:

  • Mediu de lucru modern în cadrul unei companii internaționale;
  • Posibilitatea participării la conferințe organizate în cadrul grupului;
  • Spațiu de muncă bine dotat, oficiul în centrul orașului;
  • Echipă dinamică și profesionistă.

Vă rugăm să expediați CV-ul în limba romană sau engleză însoțit de o fotografie recentă, la adresa de email: job@grawe.md, indicând funcția pentru care candidați Ex: “CV pentru funcția de “ Expert / Experta in configurarea sistemelor de tehnologia informației”.

Candidații care corespund profilului nostru de cerințe vor fi contactați.

job@grawe.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide