Director Marketing

Cine suntem:
MediaMagnat Grup (www.magnat.md), cel mai mare importatori și distribuitor din Moldova de jucării pentru copii, terenuri de joacă, piscine și producție gonflabilă marca Intex și Bestway, precum și alte categorii de mărfuri non-food.
Suntem pe piață din 2006, ne dezvoltăm în tempou stabil, anual înregistrăm o esențială creștere a cifrei de afacere, în acest context ne lărgim și ne extindem echipa. Hai și tu să faci parte din Echipă! Aplică la postul:

Cerințe față de candidat:

  • Cunoștințe solide în domeniul marketingului tradițional: analiza pieții, promovare imagine și produs, branding;
  • Cunoștințe în domeniul marketingului online inclusiv social media;
  • Abilități de comunicare, negociere;
  • Cunoașterea limbilor Română,Rusă nivel avansat. Obligatoriu;
  • Cunoașterea limbii Engleze nivel minim BI, B2;
  • Abilități de lucru în WORD, EXCEL, POWER POINT, INTERNET;
  • Studii superioare în domeniul: management sau marketing;
  • Experiență într-un post similar minim 2 ani;
  • Cursuri/cunoștințe suplimentare în domeniu vor constitui un avantaj

Responsabilităţi:

  • Elaborarea și implementarea strategiilor de marketing ale companiei;
  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții existenți și atragerea de noi parteneri.
  • Promovarea și gestionarea imaginii companiei;
  • Stabilirea și gestionarea bugetelor de marketing alocate;
  • Organizarea și asigurarea realizării analizei pieței și a concurenților;
  • Organizarea activităților departamentului de marketing.
  • Identificarea și analizarea canalelor de promovare;
  • Promovarea imaginii companiei în mediul online;
  • Analiza ofertelor şi identificarea celor mai avantajoase forme de promovare;
  • Corelarea rezultatelor și îmbunătățirea strategiei și a modului de lucru;
  • Realizarea și urmărirea campaniilor publicitare online;
  • Elaborarea prezentărilor în PowerPoint pentru clienți cu produse, promoții etc.
  • Crearea rapoartelor privind rezultatele obținute;

Calități personale:

  • Prezentabil, punctual, proactiv, dinamic, flexibil, cu inițiativă, cu spirit de echipă.

Compania oferă:

  • Un pachet salarial competitiv.;
  • Posibilitate de a te afirma profesional și a învăța lucruri noi;
  • Salariu achitat oficial 100% și la timp. Pachet Social. Concediu prevăzut de legislație;
  • Lucru în condiții de confort, 5 zile/săptămînă (8.30 – 17.30);
  • Premii semestriale în funcție de rezultate;
  • Tichete de masă;
  • Instruire internă de către specialiștii companiei precum și instruire externă.

Dacă ești interesat și te regăsești în post, expediază Cv-ul pe poșta hr@magnat.md.

Cv-urile care vor fi însoțite de o scrisoare de intenție (succint) vor avea prioritate.

Te așteptăm în echipa noastră!

Email: hr@magnat.md

Alte anunțuri publicate de această companie