Contabil-Șef | NovaPorta
Mantis

13 Septembrie 2024

Nova Porta – compania cu o rețea de peste 20 de magazine și showroom-uri, fiind și cel mai mare importator și distribuitor de uși de interior și exterior din Republica Moldova, având sub umbrelă și brandul Nova Ceramic - importatori direcți de gresie și faianță de la cele mai de top fabrici, este în căutarea unui Contabil Șef experimentat care se va alătura echipei dinamice. Fiind o poziție de Top în companie, Contabilul-Șef va gestiona echipa de 7 contabili, asigurând managementul calitativ al departamentului financiar. Candidatul ideal trebuie să aibă experiență în sectorul retail și abilități manageriale înalte.

Alte cerințe față de candidat:

  • Studii superioare în domeniul contabilității, economiei sau finanțelor
  • Experiență de muncă în acest post de minim 5 ani
  • Cunoașterea aprofundată a legislației contabile și a documentelor financiare normative
  • Cunoștințe solide în evidența fiscală
  • Competențe de lucru în 1C

Aptitudini:

  • Inteligență (gândire logică, memorie, capacitate de analiză și sinteză)
  • Capacitate de organizare și conducere a activității departamentului
  • Corectitudine, tenacitate, seriozitate și integritate în relațiile cu oamenii
  • Obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economico - financiare

Responsabilități principale:

  • Organizarea și asigurarea continuă a evidenței contabile a companiei
  • Urmărirea reflectării corecte a tuturor evenimentelor economice în registrele contabile
  • Întocmirea dărilor de seamă fiscale și financiare
  • Conducerea și organizarea activităților departamentului Contabilitate
  • Delegarea corectă a sarcinilor și gestionarea eficientă a echipei

Beneficii:

  • Posibilitatea de a activa în cadrul unei companii stabile, aflate în proces de dezvoltare dinamică
  • Sarcini ambițioase, provocatoare și promițătoare
  • Dezvoltare profesională continuă
  • Salariu pe măsura așteptărilor
  • Atmosferă plăcută de lucru
  • Prânz, ceai, cafea oferite de companie

Locul de muncă: Chișinău, str. Uzinelor 11/W.

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și dorești să te alături echipei NovaPorta, te rugăm să trimiți CV-ul partenerului nostru în recrutare la hr@mantis.md și ne vedem la interviu!

NovaPorta. Mai Deschiși Cu Fiecare Ușă

E-mail: hr@mantis.md

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide