Agent de vânzări bilete de avion

Angajăm:

Una dintre cele mai mari companii specializate în vânzarea biletelor de avion ”Avigo.md”  își mărește echipa și este în căutarea agenților pentru departamentul vânzări.

Responsabilități:

  • Vânzarea biletelor de avion și serviciilor suplimentare (asigurări, bagaje, selectarea locurilor etc.).
  • Rezervarea și eliberarea biletelor conform cerințelor clienților.
  • Consultarea clienților cu privire la întrebări legate de transportul aerian, tarife și servicii.
  • Soluționarea promptă a problemelor și a situațiilor legate de vânzarea biletelor de avion.
  • Menținerea bazei de date a clienților și gestionarea relațiilor cu aceștia.
  • Respectarea cerințelor legale și a regulilor companiei în domeniul transportului aerian.
  • Actualizarea cunoștințelor despre tarife, reguli și schimbări în industrie.

Cerințe:

  • Experiență în vânzări de cel puțin 1 an (experiența în domeniul vanzarii biletelor de avion și/sau pachetelor turistice reprezinta un plus, precum și cunoașterea sistemelor de rezervare Galileo, Amadeus, Sabre).
  • Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a se orienta rapid în informație.
  • Experiență în lucrul cu clienții, inclusiv în soluționarea problemelor curente.
  • Disponibilitatea de a reacționa rapid la modificările în condițiile de transport și la nevoile clienților.
  • Nivel înalt de responsabilitate și atenție la detalii.
  • Cunoașterea limbii engleze (reprezinta un plus).

Calități personale:

  • Comunicativitate și amabilitate în comunicarea cu clienții și colegii.
  • Inițiativă și capacitate de lucru independent.
  • Abilitatea de a lucra eficient în mediu de lucru solicitant.
  • Rezistență la situațiile stresante și capacitatea luării deciziilor rapide.
  • Dorința de dezvoltare profesională și de învățare.
Condiții:
  • Muncă în birou într-un colectiv prietenos.
  • Salariu competitiv și bonusuri.
  • Posibilitatea de avansare profesională.
  • Training-uri și cursuri de la principalele companii aeriene.
  • Loc de muncă stabil într-o companie de succes.
  • Oferim:Cerințe:Nota: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.
Dacă sunteți pregătit să acceptați provocarea și să vă alăturați echipei noastre, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la hr@avigo.md. Specificați în subiectul mesajului "Agent de vânzări bilete de avion". Vă așteptăm!

E-mail: hr@avigo.md

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide