Web/ui designer

Codefactory47 №4975956, 11 aprilie 2017
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Ищем в команду талантливого и опытного Web/UI дизайнера

Что предстоит:
- Разработка адаптивного (responsive) дизайна для новых web-проектов;
- Разработка мокапов, прототипов, итд.
- Разработка landing pages;
- Подготовка презентаций

Требования:
- Хорошие навыки работы с Adobe Illustrator или Adobe Photoshop;
- Знания UX/UI;
- Понимание, что такое адаптивный дизайн, как его делать;
- Способность генерировать незаурядные и интересные идеи на заданную тему
- Понимание основных принципов композиции / теории цвета / основ типографики и
следование правилам визуальной иерархии;
- Строгое соблюдение дедлайнов;
- Быть в курсе последних трендов в веб-дизайне и использовать их на практике
- Скрупулезное внимание к деталям
- Наличие портфолио обязательно (готовые проекты, примеры выполненных работ);

Кроме того будет плюсом если вы:
- Знаете английский
- Минимальное знакомы с версткой, HTML, CSS

Что мы может предложить:
- Участие в интересных проектах которые будет не стыдно разместить у себя в портфолио
- Работа в веселом, молодом и очень дружном коллективе
- Офис в центре Кишинева
- Гибкий график работы
- Никакой бюрократии и отчетов
- Чай, кофе и вкусняшки
- Высокую заработную плату без задержек (минимум​$1000, максимум зависит от вашего
портфолио)

Кого интересует - пожалуйста отправляйте ваши CV, ссылки на портфолио, dribble, behance на
office@codefactory47.com

Căutam un Web/UI designer pasionat

Responsabilităţi:
- Creare design pentru proiecte Web
- Creare mockups, prototypes, etc
- Creare design pentru landing pages
- Elaborarea prezentatiilor

Cerinte:
- Cunostinte avansate de Adobe Photoshop sau Adobe Illustrator
- Cunostinte in domeniul UI\UX
- Înţelegerea ce este responsive design si elaborarea designului ce respecta principiile acestuia
- Capacitatea de a genera idei interesante si originale pentru proiecte
- Înțelegerea principiilor de bază ale teoriei compoziției / culorii / elementele de bază de tipografie și
respectarea ierarhiei vizuale;
- Respectarea strictă a deadline-urilor;
- Sa fii la curent cu cele mai recente tendințe în web design și să le utilizeze în practică
- Atenție meticuloasă la detalii
- Prezentarea portofoliului este obligatorie;

Constituie un avantaj:
- Cunostintele de baza HTML5 si CSS3
- Cunoasterea limbii engleze

De ce sa ne alegi?
- Participarea la proiecte interesante
- Mediu de lucru fun, tanar si motivant
- Oficiul în centrul Chișinăului
- Program de lucru flexibil
- NU birocrației și rapoartelor zilnice
- Ceai, cafea și dulciuri
- Job full-time cu salariu atractiv(de la 1.000 $, suma maximă depinde de portofoliul
dumneavoastră)

Cine sunt interesati - va rugam sa trimiteti CV-ul, trimiterile la portofoliu, dribble, Behance pe

Looking for a full time creative, talented and knowledgeable Graphic, Web Designer to join our team.

Responsibilities:
- Create beautiful UI designs for web and mobile platforms
- Assist in creating wireframes, mockups and prototypes for new features and products
- Create stunning landing pages
- Create presentations for our products

Requirements:
- Expertise in Photoshop and Illustrator
- UI/UX design experience
- Be willing to learn current design patterns and guidelines for both mobile and web to create a
coherent cross-device experience
- Ability to come up with unique and interesting ideas on a give topic
- Demonstrated proficiency in the formal elements of design, including typography, layout, balance,
proportion, rhythm, emphasis and unity
- Strict adherence to deadlines;
- Stay current on emerging technologies and identify opportunities to incorporate emerging best
practices into product designs
- Well-rounded portfolio with ability to present and justify work
- Relentless attention to detail and to consistency
- Understanding of the technical side of web development is a plus

Benefits:
- Great projects for your portfolio
- Energetic working environment and team of real professionals
- Great office environment conveniently located in central
Chisinau
- Flexible work schedule
- No bureaucracy whatsoever
- Tea, coffee and biscuits
- High salary always on time (minimum $ 1000, the maximum depends on your portfolio)

Ready to join an amazing team and work in an ambitious, fast-paced environment? Please send us your
portfolio and resume to office@codefactory47.com
Telefon:
+373 792 26 130
Persoana de contact:
Cernobai Alexei
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide