UX/UI Designer

Xairo SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Compania XAIRO caută UX/UI Designer!

Sarcina principală — crearea și dezvoltarea interfețelor pentru servicii și proiecte.

Responsabilități:
- Interacțiunea cu echipa în pregătirea sarcinilor tehnice
- Proiectarea și dezvoltarea interfețelor comode, funcționale și bine gândite pentru versiunile desktop și mobile a produselor
- Vom fi bucuroși dacă întrunești skill-uri comunicative cu capacitatea de a vedea nevoile business-ului
- Lucrul în legătura cu echipa: manageri de proiect, developeri și QA testeri
- Cunoașterea limbii engleze este un avantaj

Cerințe:
- Experiență în UX/UI design și proiecarea interfețelor minim 1 an(dacă ai obținut rezultate grozave într-un timp mai scurt, contactează-ne cât mai repede)
- Abilități în elaborarea logisticii conținutului și a navigării pe site
- Înțelegerea tendințelor, atenție la detalii, bunul gust
- Design portfolio obligatoriu
- Abilități de argumentare și apărare a deciziilor lor la diferite niveluri
- Abilități puternice în Figma: prototipare, creare/dezvoltare sisteme de design, animație interfețe, autolayout

Condiții:
- Angajare oficială, concediu plătit, venit stabil
- Grafic full time (Luni-Vineri), 09:00-18:00
- Oficiu modern dotat cu tehnică(Mac sau Windows, la alegere)
- Buget anual pentru dezvoltare profesională (alegi cursul care îți place)
- Participarea la activități de teambuilding, evenimente corporative
- Posibilitatea de creștere profesională în domeniul IT
- Ceai, cafea din contul nostru
- Colectiv tânăr, amabil și sociabil
- Reduceri la abonamente la Sală fitness

Welcome to our team:
Persoana de contact:
HR
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide