Technical engineer / inginer tehnic

ICS Reliable Solutions Distributor SRL №5233176, 26 iunie 2017
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Se accepta fara experienta
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Compania Î.C.S. “Reliable Solutions Distributor” S.R.L. unul din liderii de pe piața IT care oferă servicii în domeniul tehnologiilor informaționale în Republica Moldova, angajează persoană în funcția de:

- Technical Engineer / Inginer Tehnic

Se ofera:
- Program de lucru full time, pachet salarial atractiv;
- Interacțiune cu marile companii internaționale;
- Training-uri de instruire în țară și peste hotare;
- Posibilitatea de a vă dezvolta și a crește în cadrul unei echipe de profesioniști;

Cerințe:
- Studii superioare în domeniul IT;
- Cunoașterea obligatorie a limbilor română și rusă. Limba engleză – la nivel intermediar;
- Avantaj: Experiență de lucru similară în companii.
- Cunoașterea sistemelor de operare Windows Server, mediilor de virtualizare, retealistică, cunoștințe generale a bazelor de date, serverelor web, poștă.
- Avantaj: cunoasterea sistemelor de operare Linux și a soluțiilor informaționale constitue un avantaj.
- Abilități de rezolvare a incidentelor tehnice și capacități de organizare a activității în cadrul unei echipe profesioniste;
- Dornic de a învața continuu și de a crește profesional;
- Permis de conducere, categoria B.

Responsabilități:
- Responsabil pentru implimentarea soluțiilor informaționale în cadrul companiilor din Republica Moldova;
- Menține relația din punct de vedere al suportului tehnic cu companiile din Republica Moldova în scopul consultării acestora și soluționare a unor solicitări/tickete parventie din partea lor;
- Oferirea mentenanței companiilor din Republica Moldova pe baza soluțiilor implimentate;

Persoanele interesate pot trimite CV-ul până la 26 iunie 2017, la adresa: sales@rsd.md. Persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

Vă mulțumim!
Telefon:
+373 22 210 208
Persoana de contact:
Andrian Cornei
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide