Specialist suport tehnic calculatoare

ProOptimus SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Flexibil
Cautăm o persoană pasionată de tehnologie pentru funcția de Suport Tehnic Calculatoare!
Ești o persoană pricepută în rezolvarea problemelor tehnice și îți place să oferi suport clienților în utilizarea și depanarea calculatoarelor? Echipa noastră dinamica și inovatoare are nevoie de un nou membru!
Cerinte:

Cunoștințe solide în domeniul calculatoarelor și sistemelor de operare.
Abilități excelente de rezolvare a problemelor tehnice și depanare.
Experiență anterioară în furnizarea de suport tehnic calculatoare.
Capacitatea de a comunica clar și eficient cu clienții și de a le oferi instrucțiuni precise.
Orientare către clienți și abilități bune de gestionare a relațiilor cu aceștia.
Flexibilitate și capacitatea de a lucra sub presiune într-un mediu dinamic.

Responsabilități:

Furnizarea de suport tehnic telefonic, prin email sau prin chat, clienților cu probleme legate de utilizarea calculatoarelor.
Diagnosticarea și rezolvarea problemelor hardware și software, inclusiv configurarea și instalarea de programe.
Înregistrarea și urmărirea tuturor solicitărilor de asistență tehnică într-un sistem de ticketing.
Asigurarea unui nivel ridicat de satisfacție a clienților prin furnizarea unui suport prompt și eficient.
Consilierea clienților cu privire la întreținerea și optimizarea calculatoarelor.
Colaborarea cu departamentul tehnic pentru rezolvarea problemelor complexe.

Oferim:

Oportunitatea de a lucra într-un mediu stimulant și inovator, într-o echipă pasionată de tehnologie.
Salariu competitiv.
Program flexibil și posibilitatea de lucru la distanță.
Training și oportunități de dezvoltare profesională.
Mediu de lucru plăcut și o echipă susținătoare.

Dacă ești o persoană entuziastă, cu abilități excelente de comunicare și un talent pentru rezolvarea problemelor tehnice, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău actualizat și o scurtă prezentare a experienței tale relevante la adresa de email de mai jos. Menționează în subiectul emailului "Aplicare Suport Tehnic Calculatoare".
Fii parte din echipa noastră dinamică și ajută-ne să oferim suport tehnic excelent clienților noștri. Așteptăm cu nerăbdare să facem cunoștință cu tine! E-mail:
hr@optimus.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide