Specialist relatii publice şi comunicare

ÎS „MOLDAEROSERVICE”
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Responsabilităţi:
 Constituirea imaginii publice a Întreprinderii;
 Pune in aplicare strategia si planul de comunicare externa, prin activitati specifice de relatii publice si publicitate;
 Cultivarea şi menţinerea unor relaţii productive de colaborare cu mass-media, organizaţii, agenţi;
 Planificarea, dezvoltarea, implementarea strategiei de PR şi comunicare;
 Monitorizează și actualizează paginile web ale Întreprinderii, inclusiv rețelele de socializare;
 Scrierea şi editarea de comunicate de presă şi plasarea lor prin intermediul agenţilor media;
 Elaborează rapoarte calitative şi cantitative trimestriale conform formei prestabilite referitor la implementarea strategiei și a planului de comunicare al Întreprinderii;
 Organizarea de evenimente, inclusiv conferinţe de presă şi realizarea de prezentări;
 Reprezintă organizaţia la diverse activităţi publice/ evenimente la indicaţiile conducătorului Întreprinderii;

Calificare:
-studii superioare, preferabil în domeniul jurnalism, comunicare și relații publice;
-experienţă de lucru şi relaţii în domeniul PR şi mass-media;
-abilităţi în domeniul scrisului, creaţiei publicistice şi dexterităţi stilistice, de traduceri;
-abilităţi de lucru la calculator: Microsoft Office, Internet;
-abilităţi lingvistice: româna – fluent, cunoaşterea limbii engleze obligatorie;
-experienţa anterioară de muncă la instituţii / întreprinderi de Stat v-a constitui de asemenea un avantaj.
Competenţe:
• profesionalism, spirit de echipă, abilităţi de comunicare, iniţiativă şi autocritică;
• disponibilitate de a lucra într-un mediu dinamic, într-o atmosferă tensionată, iar în caz de necesitate, în afara programului de lucru;
• responsabilitate, autodisciplinare, punctualitate, ordine şi acurateţe;
• capacitate de analiză şi sinteză, flexibilitate în gîndire, adaptabilitate;
• sincer(ă), deschis(ă) către nou, creativ(ă), dinamic(ă), înclinat(ă) spre rezolvarea problemelor, dornic(ă) de a genera un impact pozitiv asupra societății.
Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV pe e-mail: ceo.moldaeroservice@gmail.com cu specificarea postului pentru care aplicaţi. Tel.(+37368142225 )
Doar candidații selectați vor fi contactați.

Telefon:
+373 681 42 225
Persoana de contact:
ceo.moldaeroservice@gmail.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide