Specialist relații publice și comunicare

Șef Departament Comercial
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time

Responsabilitati:
-Elaborarea și implementarea strategiei de comunicare agreată.
-Elaborarea comunicatelor de presă, prezentărilor, articolelor în mass-media, newsletter, broşuri etc.
-Mediatizarea permanentă a activităților instituției prin toate sursele relevante mass- media.
-Diseminarea de informaţii către instituții guvernamentale, parteneri, donatori, jurnaliști și alte categorii de public ce fac parte din sfera de interes a instituţiei.
-Selectarea de materiale scrise, video, foto, audio.
-Actualizarea paginilor web ale instituției, business portalului și al altor mijloace de informare utilizate.
-Crearea și dezvoltarea de parteneriate cu reprezentanții relevanți din mass-media.
-Organizarea şi participarea la evenimente în beneficiul Întreprinderii.

Cerinţe faţă de candidat:
-Studii superioare în jurnalism, relaţii publice, comunicare.
-Cursuri sau studii adiționale în domeniul economic vor constitui un avantaj.
-Experienţă în domeniu de minim 5 ani,
-Experienţa de lucru la Întreprindere de Stat pe poziţie similar constituie un avantaj.
-Cunoaşterea limbii române, ruse și engleze.
-Integritate, perseverență, atitudine principială și corectă în relațiile cu oamenii.
-Viziune şi capacitate de a gândi strategic, abordare creativă.
-Utilizarea computerului și diferitor programe la nivel profesionist (Word, Power Point, Excel, monitorizare și analiză media etc.); aparatură foto, video și audio.
Persoanele interesate sunt invitate sa trimita un CV pe e-mail: r.u.moldaeroservice@gmail.com cu specificarea postului.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide