Specialist IT

HR-Consulting (www.search4staff.com) №4786598, 16 februarie 2017
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Compania HR-Consulting (search4staff.com), la solicitarea clientului sau, cauta candidati pentru pozitia de:

Specialist in tehnologii si sisteme informatice

Compania angajatoare:
Una dintre cele mai mari companii, care ofera produse pentru ingrijirea pielii si cosmetica decorativa.

Responsabilitati:
- Administrarea retelei,
- Intretinerea tuturor tipurilor de echipamente,
- Monitorizarea implementarii corecte a politicii corporative de securitate informationala,
- Consultanta si suportul utilizatorilor,
- Pregatirea rapoartelor in baza activitatii,
- Testarea solutiilor de software propuse,
- Oferirea suportului pentru aplicatiile business.

Cerinte de baza:

- Formarea minima necesara - studii medii tehnice. Studiile universitare sunt un avantaj,
- Cunostinte in hardware si software, schimbarea si administrarea serverului, sistemele de operare Windows,
- Experienta in identificarea si rezolvarea problemelor utilizatorilor,
- Experienta in Acces, Excel, PowerPoint, Word si alte aplicatii Microsoft Office,
- Experienta cu SQL - avantaj,
- Certificare Microsoft MCSE - avantaj
- Experienta in administrarea retelelor de calculatoare,
- Cunoasterea Windows NT server, Windows 2000 Professional, Windows XP Professional, Ethernet, protocolul TCP / IP, Microsoft SQL 2000, Microsoft Exchange 2000, raportarea Visio si Crystal,
- Cunostinte ale sistemelor Cisco, UPS, centralelor telefonice Nortel, serverelor Compaq,
- Cunoasterea produselor Trend Micro,
- Abilitati analitice excelente, organizare, responsabilitate, orientarea spre calitate si rezultat, atentie la detalii, bune abilitati de comunicare,
- Cunoasterea limbii engleze - la un nivel de negocieri si corespondenta de afaceri in domeniul IT.

Conditii de lucru:
- Lucru captivant intr-o echipa diversificata, cooperarea la nivelul tuturor departamentelor companiei, comunicarea si colaborarea cu colegii din alte tari,
- Remunerare decenta, bonusuri si alte beneficii sub forma de mese gratuite, laptop, etc.

Candidatii interesati sunt rugati sa transmita CV-ul la compania HR-Consulting (search4staff.com), e-mail: kk40@search4staff.com, indicand codul IT-MK.
Tel.: +373 22 876 557; +373 60 102 909

CV-urile primite vor fi analizate, iar candidatii, care indeplinesc cerintele vor fi invitati la interviu.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide