Specialist în elaborarea, implementarea și monitorizarea proiectelor

Agenţia de Dezvoltare Regională Centru
Oraș: Ialoveni
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Condiţiile de participare la concurs:
• Cetățean al Republicii Moldova
• Studii superioare în inginerie și management în construcții ;
• Cunoaşterea calculatorului la un nivel avansat;
• Experienţă de lucru în inginerie și management construcții de minim 3 ani;
• Cunoaşterea limbilor română și rusă. Cunoașterea limbii engleze reprezintă un avantaj;
• Abilități de verificare a calității elementelor de construcție ce se realizează în cadrul proiectelor;
• Abilități de control a execuției lucrărilor conform proiectulor tehnice și a documentelor normative în vigoare.
Sarcini și responsabilități:
• Asista la pregătirea profilurilor proiectului, inclusiv elaborarea bugetelor şi implementarea orarelor;
• Asista la implementarea generală şi managementul programelor/proiectelor incluse în programul ADR Centru;
• Monitorizarea alocărilor, cererilor pentru eliberarea fondurilor, angajamentelor de fonduri şi plăţi a conturilor restante cu privire la programele/proiectele individuale;
• Asistență în evaluarea licitațiilor de lucrări în construcții;
• Verificarea și întocmirea devizelor .
• Coordonarea cu Directorul şi alţi membri ai personalului ADR Centru ca să fie îndeplinite cerinţele de asigurare a monitorizării şi evaluării;
• Coordonarea vizitelor la faţa locului şi consultărilor cu părţile interesate anumite ale programului/proiectului;
• Întocmirea şi prezentarea rapoartelor în ceea ce priveşte rezultatele obţinute cu privire la programele/proiectele din cadrul competenţei lui/ei;
Persoanele interesate pot depune personal/prin poştă/prin e-mail dosarul de concurs care va conţine:
• CV - ul (în formă tipică, cuprinzînd experienţa relevant pentru postul respectiv);
• Copia buletinului de identitate;
• Copii ale documentelor care certifică nivelul educaţional titlul/diploma/certificate, pentru confirmarea educaţiei obţinute;
• Copia cărţii de muncă ca dovadă documentară a experienţei de muncă anterioară.

Data limită până când poate fi depus dosarul de concurs este 10.01.2014, ora 15.00
Telefon:
+373 268 26 410
Persoana de contact:
Inesa Murgeneanu, specialist Resurse umane
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide