Social media manager

Rimobel №14492456, 6 octombrie 2024
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: De la 10 000 Până la 13 000 MDL
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Suntem în căutarea unui Social Media Specialist pasionat, cu abilități excelente de planificare a conținutului și copywriting. Dacă ești creativ, orientat spre detalii și ai o înțelegere profundă a tendințelor din social media, te invităm să te alături echipei noastre!

Responsabilități:

- Dezvoltarea și implementarea strategiilor de social media pentru a crește prezența online a brandului.
- Crearea planurilor lunare de conținut pentru diverse platforme (Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok, YouTube etc.).
- Scrierea de texte persuasive și creative (postări, articole, descrieri de produse) care să reflecte vocea brandului.
- Monitorizarea și analizarea performanței campaniilor de social media și ajustarea strategiei în funcție de rezultate.
- Gestionarea calendarului editorial și asigurarea publicării la timp a conținutului.
- Colaborarea cu echipa de marketing, design și creare de conținut pentru a asigura coerența vizuală și mesajele brandului.

Cerințe:

- Experiență de minimum 2 ani în social media management, copywriting sau marketing.
- Abilități excelente de scriere și editare în limba română.
- Cunoașterea tendințelor actuale din social media și capacitatea de a le integra în strategii eficiente.
- Abilități de organizare și planificare a conținutului pe termen lung.
- Experiență cu instrumente de gestionare a social media.
- Cunoștințe de bază în SEO, WordPress și alte platforme.
- Abilitățile de a vorbi liber în fața camerei constituie un avantaj, pentru a crea conținut video autentic și de impact (live-uri, stories, video-uri explicative).

Ce Oferim:

- Un mediu de lucru dinamic și creativ.
- Oportunități de dezvoltare profesională.
- Pachet salarial atractiv.
- Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și ești gata să te implici în crearea unei imagini puternice de brand pe social media, trimite-ne CV-ul tău și un portofoliu cu proiectele relevante.

Mulțumim!
Telefon:
+373 789 53 535
Persoana de contact:
Victor
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide