Programator C#/ ms .net

HR-Consulting (www.search4staff.com) №5195970, 15 iunie 2017
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Compania HR-Consulting (www.search4staff.com), la solicitarea clientului sau, este in cautare de candidati pentru pozitia de:

Programator C#/ MS .NET

Compania:
Una din primele banci cu capital strain din Republica Moldova, membra a unui grup bancar international.

Misiune post:
Asigurarea dezvoltarii, testarii si implementarii softurilor bancare

Responsabilitati:
• Completeaza documentul intern de dezvoltare cu specificatii tehnice
• Scrie codul sursa, corecteaza si documenteaza programele si aplicatiile noi sau existente
• Verifica daca versiunile lansate in productie reflecta modificarile asa cum au fost programate, testate si aprobate
• Se asigura ca rezultatele programarii sunt in concordanta cu cerintele functionale si operationale ale solutiei
• Investigheaza problemele programului si colaboreaza la colectarea si analizarea informatiilor pentru dezvoltarea si modificarea aplicatiilor
• Ofera asistenta la implementarea schimbarilor in versiunile lansate in productie
• Asista la proiectarea si realizarea de programe informatice prin crearea de scheme logice, pregatind date de test, programe de corectare si testari
• Testeaza riguros programele inainte de trecerea in faza de testare
• Urmareste realizarea indicatorilor de performanta stabiliti impreuna cu seful ierarhic superior

Cerinte fata de candidat:
• Studii superioare in domeniul Tehnologii Informationale
• 1+ ani experienta de programare in C#/ MS .NET
• Cunostinte in dezvoltarea Web Services, WCF, ADO.NET,ASP.NET, Entity Framework
• Cunostinte in MSSQL
• Va fi un plus experienta in XML, XSD
• Experienta de utilizare Visual Studio, sau a unui alt instrument de dezvoltare
• Experienta in CVS, TFS - avantaj
• Limba engleza - nivel tehnic
• Limba romana – fluent

Persoanele interesate sunt rugate sa expedieze CV-ul la adresa companiei HR-Consulting (www.search4staff.com), posta electronica: kk40@search4staff.com, cu stipularea codului pozitiei C#.
Pentru detalii telefonati: +373 60 102 909, +373 22 876557.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide