Manager de proiect

XAIRO SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Poziție vacantă: Manager de Proiect

Responsabilități principale:
-Colaborare cu liderii: Colaborare strânsă cu Managerul de Produs și Lead Developer.
-Dezvoltarea echipei: Dezvoltarea și susținerea sarcinilor pentru echipa de dezvoltatori.
-Managementul proceselor: Organizarea și conducerea grooming-ului backlog-ului și a altor ritualuri Agile.
-Monitorizare și evidență: Gestionarea sarcinilor și monitorizarea îndeplinirii acestora.
-Mediere și leadership: Rol de mediator într-o echipă
interdisciplinară cross-platform.
-Planificare și strategie: Planificarea sprinturilor pentru proiect și participare activă la crearea și implementarea roadmap-ului proiectului.

Calități personale și competențe:
-Capacități analitice: Analiză profundă a informațiilor și luarea deciziilor bine fundamentate.
-Abilități organizatorice: Gestionarea eficientă a mai multor sarcini și atenție la detalii.
Cunoștințe profesionale: Înțelegerea metodologiilor Agile și Scrum, experiență cu instrumente de management al proiectelor (Git, Jira, Trello, Asana).

Candidatul ideal:
Căutăm un fost specialist QA cu experiență în testarea manuală a proiectelor, care dorește să treacă în domeniul managementului de proiecte. Este importantă dorința de dezvoltare și învățare în gestionarea proiectelor.

Ce oferim:
-Echilibru între muncă și viața personală.
-Resurse pentru învățare și dezvoltare: Acces la cursuri online, certificări, conferințe și seminarii.
-Salariu competitiv: Bazat pe experiență și competențe.
-Loc de muncă confortabil: Birou dotat cu toate necesitățile pentru un mediu de lucru confortabil, inclusiv zonă de relaxare și cafea gratuită.
-Model de lucru hibrid: Posibilitatea de a lucra de acasă și din birou.
-Program flexibil: Alegeți începutul și sfârșitul zilei de lucru.

Informații de contact:
Telefon: +373 69499439
Email pentru CV-uri: info@xairo.com
Telefon:
068636307
Persoana de contact:
HR XAIRO SRL
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide