Magaziner cu atributii de expeditor

Societatea de Cruce Roșie din Moldova
Oraș: Chișinău
Studii: Școală profesională
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Societatea de Cruce Roşie din Republica Moldova este o organizație non-
guvernamentală, non-profit, apolitică și funcționează în baza Convențiilor de la
Geneva din 1949, Decretul Președintelui Republicii Moldova Nr. 234/1992
din 01.12.1992, legea nr. 139 din 10.05.2001 privind "Societatea de Cruce Roșie
din Moldova" și a Statutului Crucii Roșii și Statutul Mișcării Internaționale de
Cruce Roșie și Semiluna Roșie.
Actualmente SCRM se află într-o perioadă de dezvoltare intensă și, datorită
partenerilor Societății, suntem implicați în mai multe proiecte umanitare, întru
implementarea cărora suntem în căutare de noi angajați.

Poziția este responsabilă:
-să execute sarcinile de livrare (la necesitate),
depozitare și să mențină în permanență înregistrări și controale exacte ale
stocurilor;
-furnizează rapoarte săptămânale și lunare privind stocurile managerului
de depozit (persoana responsabilă pe logistică) și consiliere cu privire la
problemele de depozitare, care face parte din activitatea de logistică.

Atribuțiile specifice funcției:
-Asigurarea mișcării stocurilor după necesitate;
-Verificarea calitativă și cantitativă a bunurilor/serviciilor recepționate;
-Efectuarea sarcinilor de verificare, înregistrare si depozitare, precum si
pregătirea bunurilor ce urmează a fi expediate, conform standardelor si
procedurilor SCRM, pentru a asigura receptionarea si expedierea corectă a
bunurilor;
-Asigurarea folosirii, depozitarii si întreținerii corespunzătoare a
echipamentelor si instrumentelor furnizate;
-Încărcarea și descărcarea mărfurilor folosind stivuitorul, hamalii ș.a. cu
coordonarea prealabilă a persoanei responsabile pe logistică;
-Deplasarea în scop de serviu cu autoturismul în raza orașului Chișinău și pe
teritoriul Republicii Moldova;
-Primirea/transportarea/livrarea de pachete (donații) și alte obiecte în cadrul
Societății sau în afara acesteia, către personae fizice și juridice;
-Evidența consumului de carburant;
-Completarea foii de parcurs;
-Prezentarea rapoartelor solicitate, coordonate în prealabil cu persoane cu
funcții de răspundere.

Cerințe față de candidat:
- studii – cel puțin medii profesionale;
- experiența în cadrul ONG va constitui avantaj;
- experiență în domeniul depozitării – minim 2 ani;
- permis de conducere cat. B, (experiență minim 3 ani în domeniu), categoria
C, D va constitui un avantaj;
-certificat de competență;
-cunoașterea PC la nivel de utilizator, cunoștințe în programul 1C sau alte
softuri de evidență va constitui un avantaj;
-permis de conducere valabil cu certificare pentru operarea stivuitorului – va
constitui un avantaj;

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze până pe data de 16.06.2024 CV-
urile la hr.office@redcross.md cu indicarea în tema e-mail-ului funcția pentru
care optați “Magaziner & expeditor”.
Data limită de aplicare a CV-ului este de 27 iulie, 2024.
Telefon:
068270077
Persoana de contact:
Oxana Ciobanu
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide