Inginer sef

IMC GROUP
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
INGINER SEF

Descriere job:

Cerinte:
- Studii superioare in domeniul tehnic (ex.,Electronica, Utilaj alimentar, Electrotehnica, Mecanica);
-Experienta in domeniu 2-3 ani
- Bune cunostinte de asamblare, reparare utilage frigorifice si instalatii alimentare;
- Cunostinte de operare PC: MS Office;
- Bune abilitati de comunicare;
-Capacitate de a lucra in echipa si de relationare interpersonala;
- Bune abilitati de definire, intelegere si rezolvare a problemelor, de analiza si sinteza;

Responsabilitati:
- Defineste procesul de asamblare si face instructiunile de lucru pentru asamblarea, mentenanta, reparatia instalatiilor, utilajelor, instructiuni de folosire a utilajului si a altor dispozitive de lucru in conformitate din dotarea companiei;
- Defineste si realizeaza instructiunile de lucru pentru procesul de reparatii;
- Realizeaza programe, profile, intretinerea, calibrarea pentru echipamentele utilizate;
- Instruieste personalul la introducerea in productie a unui produs nou;
- Comanda piese de schimb/consumabile pentru echipamentele utilizate;
- Comanda echipamentele necesare unui produs nou sau pentru imbunatatirea procesului;
- Asigura introducerea in productie a unui produs nou;
- Intocmeste rapoarte pentru produse neconforme si produse deteriorate;
- Asigura instruirea tehnicienilor in cazul introducerii unui echipament nou;
- Verifica daca echipamentele din linie functioneaza conform specificatiilor si sunt calibrate.

BENEFICII :

-pachet salarial competitiv
-mediu de lucru stimulativ si posibilitati de dezvoltare profesionala;
-avantajul de a lucra intr-o companie locala si puternica

Fax:
022-835 217
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide