Inginer proiectant

Draexlmaier
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Profilul candidatului:
 Studii tehnice absolvite de inginerie mecanica
 Experienta CAD (CATIA V5, NX…)
 Cunostinte bune de limba engleza
 Cunostinte de limba germana constituie avantaj
 Experienta profesionala relevanta de 2-3 ani in proiectare mecanica (experienta in proiectarea pieselor de plastic constituie avantaj)

Responsabilitati:
 Proiectarea pieselor de interior automobile (3D si 2D) de la concept pana la implementarea in productia de serie, luand in considerare specificatiile aferente si asigurand functionarea corespunzatoare in ansamblu.
 Intocmirea de concepte, solutii de rezolvare creative si transpunerea lor in CAD
 Modelarea 3D, avand in vedere tolerantele de fabricatie, rezultatele FEM, temperatura si comportamentul pe termen lung al materialelor selectate si de asemenea cerintele tehnice ale proceselor de fabricatie

Persoana de contact:
HR, Recruiting
Site:
www.draexlmaier.com
Fax:
0231-84534
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide