Inginer proiectant

AQUAPROIECT ROMANIA SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Higher
Experiența de munca: More than 5 years
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full time
Descrierea firmei
S.C. AQUAPROIECT S.A. reprezinta unul din cele mai mari institute de proiectare din Romania in domeniul gospodaririi apelor si ingineriei mediului. Cu o experienta de peste 59 de ani si aproximativ 130 de specialisti angajati, Aquaproiect are o gama larga de activitati incluzand: proiectarea constructiilor hidrotehnice (baraje si lacuri de acumulare, derivatii si aductiuni inclusiv echipamentele hidromecanice), proiectarea amenajarii cursurilor de apa, proiectarea lucrarilor pentru stavilirea eroziunii marine si stabilizarea falezelor, proiectarea de sisteme de infrastructura (retele de alimentare cu apa, retele de canalizare, statii de tratare/epurare a apei, drumuri si poduri, depozite ecologice de deseuri etc.), proiectarea de constructii civile si industriale, proiectarea lucrarilor de imbunatatiri funciare, proiectare ecologizare situri contaminate.

CERINTE:
Absolvent studii superioare de specialitate.
Experienta dovedita in activitatea de proiectare (minim 5 ani) constructii hidrotehnice si/ sau imbunatatiri funciare (retele de alimentare cu apa si canalizare, lucrari de protectie impotriva inundatiilor si regularizare a cursurilor de apa etc.)
Cunostinte bune de limba romana ( engleza reprezinta un avantaj )
Cunostinte AutoCAD, Civil 3D si/sau alte programe specifice.

Beneficii Oferite
- mediu de lucru placut
- oportunitati de evolutie si dezvoltare profesionala
- oportunitatea de a fi implicat in proiecte de dimensiuni importante

Responsabilitati:
-coordonare activitati de proiectare.
Telefon:
+373 688 71 613
Persoana de contact:
Alexandru Mihai
Site:
www.aquaproiect.ro
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide