Inginer electrician senior

HPI Wind Ltd.
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: De acasă/De la birou
Prezentare Generală:
Compania HPI Wind Ltd. intenționează să angajeze un Inginer Electrician calificat pentru a se alătura echipei noastre dedicate construirii și operațiunii unui parc eolian (140MW) conectat la LEA 110kV. Candidatul ideal va avea cunoștințe solide în domeniul electric și va contribui activ la planificarea, implementarea și mentenanța infrastructurii electrice a proiectului.

Responsabilități Principale:

- Planificare și Proiectare: Participarea la dezvoltarea planurilor și schemelor de conectare a parcului eolian la rețeaua LEA 110kV, asigurându-se că toate specificațiile tehnice și de siguranță detaliate în avizul de racordare, sunt respectate.
- Instalare și Construcție: Supervizarea lucrărilor de instalare a echipamentelor electrice și asigurarea implementării corecte a acestora pe șantier.
- Testare și Depanare: Asistarea la realizarea testelor periodice ale echipamentelor și a rețelei electrice pentru a identifica eventualele defecțiuni și pentru a interveni în rezolvarea acestora.
- Asistență Tehnică: Oferirea de asistență tehnică și consultanță colegilor din cadrul echipei în ceea ce privește aspectele electrice ale proiectului.
- Respectarea Reglementărilor: Asigurarea conformității cu toate reglementările, normele de siguranță și standardele de calitate specifice domeniului electric.
- Documentare: Păstrarea înregistrărilor tehnice corecte și actualizate, inclusiv documentarea și raportarea incidentelor sau avarii.

Calificări și Experiență:
- Absolvent al unei facultăți cu specializare în domeniul electric sau tehnic similar.
- Experiență anterioară relevantă în construcția și operarea de proecte energetice conectate în rețelele electrice de tensiune înaltă și medie, în special Moldelectrica LEA 110kV.
- Cunoștințe solide despre sistemele și echipamentele electrice, inclusiv substațiile conectate la LEA 110kV.
- Abilități bune de rezolvare a problemelor și de depanare.
- Cunoașterea legilor și reglementărilor din domeniul electric și al energiei regenerabile.
- Cunoașterea limbii engleze.
- Certificări sau acreditări relevante sunt un avantaj.

Abilități Relevante:
- Abilități de comunicare eficiente și abilități de lucru în echipă.
- Capacitatea de a lucra în condiții de teren și de a face față efortului fizic atunci când este necesar.
- Abilități bune de planificare, supervizare și de organizare a sarcinilor de lucru.
- Abilitatea de a opera echipamente și instrumente electrice.

Condiții de Munca:
- Loc de muncă pe șantierul parcului eolian.
- Program flexibil, inclusiv ore suplimentare sau de lucru în weekend atunci când este necesar.
- Deplasări periodice în funcție de cerințele proiectului.

Cum să Aplicați:
Cei interesați sunt invitați să trimită un CV actualizat, salariul net solicitat și o scrisoare de intenție (cu indicarea a cel puțin 3 persoane de referință) la adresele de email indicate, menționând "Inginer Electrician" în linia de subiect. Termenul limită pentru aplicări este 30.01.2024.
Telefon:
068259594
Persoana de contact:
Ion Potlog
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide