Inginer administrator de retea

IPNA Compania Teleradio-Moldova №4875510, 15 martie 2017
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Atribuții de serviciu:
Administrarea si configurarea echipamentelor WAN/LAN si echipamentelor de securitate (Firewall).
Administrarea si monitorizarea canalelor de legătura, de Baza si Back-Up, organizate in baza diverselor tehnologii (WAN, LAN, VPN etc.)
Asigurarea dezvoltarii retelei, integrand in sistem echipamente si configuratii noi;
Protejarea informatiei in retea, precum si securitatea traficului pe internet;
Analiza traficului datelor, rezolvarea problemelor legate de colizii sau defecte tehnice in rețea, optimizarea traficului de date.
Elaborarea si menținerea in starea actuala a documentației implementărilor si modificărilor efectuate.
Abilitati de comunicare, analiza si sinteza, spirit de echipa;

Cerințe fata de candidat:
Cunoștințe avansate in rețele TCP/IP si asigurarea securității informaționale.
Cunoștințe a tehnologiilor VLAN/VPN.
Cunoștințe in configurarea si administrarea echipamentului de rețea (Mikrotik, Cisco, HP ProCurve).
Cunoștințe a protocoalelor de rutare RIP, OSPF, BGP (este un avantaj)
Posesia certificatelor de calificare in domeniul rețelelor TCP/IP (sunt binevenite)
Cunoașterea limbii engleze (nivel mediu in domeniul profesional)

Așteptăm CV-urile Dumneavoastră la adresa: admin@trm.md
Telefon:
+373 680 88 984
Persoana de contact:
Andrian
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide