Inginer și manager în construcții (devizier)

Agenţia de Dezvoltare Regională Centru
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Condiţiile de participare la concurs:

Cetățean al Republicii Moldova
Studii superioare în inginerie și management în construcții ;
Cunoaşterea calculatorului la un nivel avansat;
Experienţă de lucru în elaborarea, implementarea şi monitorizarea proiectelor de minim 3 ani;
Cunoaşterea limbilor română și rusă. Cunoașterea limbii engleze reprezintă un avantaj;
Abilități excelente de comunicare;
Abilități de verificare a calității elementelor de construcție ce se realizează în cadrul proiectului;
Abilități de control a execuției lucrărilor conform proiectului tehnic și a documentelor normative în vigoare.
Sarcini și responsabilități:

Asista la pregătirea profilurilor proiectului, inclusiv elaborarea bugetelor şi implementarea orarelor;
Asista la implementarea generală şi managementul programelor/proiectelor incluse în programul ADR Centru;
Monitorizarea alocărilor, cererilor pentru eliberarea fondurilor, angajamentelor de fonduri şi plăţi a conturilor restante cu privire la programele/proiectele individuale;
Monitorizarea eliberării fondurilor pentru contractanţi, consultanţi, furnizori şi prestatori de servicii;
Asigurarea prezentării, revizuirii şi aprobării în timp util a documentelor de proiect;
Asistarea în pregătirea ofertelor de proiect, termenilor de referinţă şi conceptelor de proiect;
Dezvoltarea implementării proiectului şi indicatorilor de performanţă în legătură cu managementul şi convenirea asupra cerinţelor de raportare;
Asistarea în evaluarea licitaţiilor şi pregătirea rapoartelor de evaluare;
Implementarea strategiei de monitorizare şi evaluare a proiectului şi recomandarea modificărilor pe baza experienţei transferabile;
Stabilirea liniilor directoare privind monitorizarea şi evaluarea proiectului pentru diferite componente ale proiectului;
Coordonarea cu Directorul şi alţi membri ai personalului ADR Centru ca să fie îndeplinite cerinţele de asigurare a monitorizării şi evaluării;
Propune modalităţi de a introduce constatări de monitorizare şi evaluare în luarea deciziilor;
Coordonarea vizitelor la faţa locului şi consultărilor cu părţile interesate anumite ale programului/proiectului;
Întocmirea şi prezentarea rapoartelor în ceea ce priveşte rezultatele obţinute cu privire la programele/proiectele din cadrul competenţei lui/ei;
Asistarea directorului în pregătirea rapoartelor periodice privind activităţile, orarul, şi starea financiară a tuturor componentelor proiectului într-un format de raportare standard în conformitate cu cerinţele Guvernului, precum şi a altor agenţii de finanţare;
Verificarea și întocmirea devizelor .
Persoanele interesate pot depune personal/prin poştă/prin e-mail dosarul de concurs care va conţine:

CV - ul (în formă tipică, cuprinzînd experienţa relevant pentru postul respectiv);
Copia buletinului de identitate;
Copii ale documentelor care certifică nivelul educaţional titlul/diploma/certificate, pentru confirmarea educaţiei obţinute;
Copia cărţii de muncă ca dovadă documentară a experienţei de muncă anterioară.

Data limită până când poate fi depus dosarul de concurs este 19.12.2013, ora 12.00
Telefon:
+373 268 26 410
Persoana de contact:
Inesa Murgeneanu, specialist Resurse umane
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide