Expeditor în port

Uni-Laman group
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Responsabilități:
- Organizarea și controlul operațiunilor de încărcare și descărcare în port.
- Coordonarea activităților cu autoritățile vamale pentru asigurarea trecerii în timp util a mărfurilor prin vamă. Întocmirea documentației necesare pentru transportul mărfurilor.
- Asigurarea livrării la timp a mărfurilor și integritatea acestora.
- Soluționarea problemelor operaționale care apar în timpul muncii.
- Gestionarea documentației legate de transport și expediere.
- Colaborarea cu serviciile portuare și alte companii de logistică pentru asigurarea unui proces de transport neîntrerupt.

Cerințe:
- Experiență de lucru într-o poziție similară de cel puțin 2 ani.
- Cunoștințe în logistică de transport și specificul activităților portuare.
- Abilitatea de a lucra cu documentație și cunoștințe avansate de utilizare a calculatorului.
- Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă.
- Responsabilitate, atenție la detalii și organizare.

Condiții:
- Salariu competitiv.
- Program de lucru: normă întreagă.
- Posibilitate de creștere profesională și în carieră.

Locul de muncă: România, orașul Constanța
Telefon:
069148972
Persoana de contact:
Denis
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide