Economist în departamentul marketing, listing și cotări

Bursa de Valori a Moldovei
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: Hibrid (Oficiu/Acasă)
Cerinţe faţă de candidat:

Experiență profesională: minim 3 ani
Studii în domeniul economie/finanțe
Cunoștințe avansate MS Office
Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă, cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj
Bune abilităţi de organizare și operare cu datele
Capacitate de analiză și sinteză
Persoană punctuală, atentă şi proactivă

Responsabilităţile postului:

Evaluarea și monitorizarea societăților listate
Evidența valorilor mobiliare admise
Consultarea emitentilor cu privire la admiterea si mentinerea valorilor mobiliare
Asigurarea conformității aferente dezvăluirii informației cu privire la emitenți și valorile mobiliare listate
Analiza și sinteza datelor aferente tranzacțiilor
Îndeplinirea sarcinilor plasate de superior

Oferta noastră:

Oportunitatea de a lucra într-o echipă orientată spre rezultat
Program de lucru deplin: luni-vineri
Salariu motivant
Posibilități de dezvoltare și creștere profesională

Persoanele interesate sunt invitate să prezinte CV-ul la ardesa de e-mail: office@bvm.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide