Contabil

UCIPE
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Atribuții:
- Organizarea și asigurarea ținerii continue și corecte a evidenței financiar-contabile în conformitate cu reglementările autorităților locale și a politicilor finanțatorilor;
- Gestionarea mijloacelor financiare conform destinației în baza planurilor de finanțare și asigurarea controlului asupra utilizării corecte și eficiente a acestora;
- Calcularea remunerării lunare pentru personalul/consultanții angajații în cadrul Unității;
- Elaborarea prognozelor/bugetelor de proiect, planurilor bugetare/devizelor de cheltuieli;
- Întocmirea și prezentarea rapoartelor financiare/fiscale/statistice lunare, trimestriale, semestriale și anuale către autorități și finanțatori;
- Structurarea și arhivarea documentației financiare.
Cerințe:
- Studii superioare de specialitate finalizate, cu diplomă de licență în domeniul economic;
- Minim 3 ani experiență de activitate în calitate de contabil;
- Cunoștințe temeinice în domeniul financiar-contabil reglementat de legislația națională, cunoașterea normelor și reglementărilor legale privind contabilitatea în sectorul public;
- Cunoașterea standardelor internaționale de contabilitate, va constitui un avantaj;
- Experiența de activitate conform procedurilor Băncii Mondiale sau altor Instituții Financiare Internaționale, va constitui un avantaj;
- Cunoașterea limbilor română și engleză;
- Cunoștințe de operare la calculator: Word, Excel, Internet, Programul 1C;
- Alte competențe: integritate, responsabilitate, profesionalism, lucru în echipă, orientare către rezultate, credibilitate, capacitatea de a soluționa probleme, perseverență, învățare și dezvoltare continuă.

Salariatul va presta serviciile în baza unui program de muncă deplin.
Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa de e-mail: mepiu@mepiu.md
Data limită de prezentare a CV-ului este 15 iulie 2022.
Vor fi contactate doar persoanele care corespund cerințelor înaintate.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide