Contabil-casier

Delta Medica
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: De la 7000 Până la 8000 MDL
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
CUNOŞTINŢE
• Cunoștințe de contabilitate primară;
• Cunoștințe de funcționare a platformei 1C;
• Cunoștințe de operare pe calculator (Microsoft Office);
• Cunoștințe de operare cu softuri specializate de evidenţă contabilă;
• Cunoașterea limbii române și ruse;
ABILITĂȚI ȘI DEPRINDERI
• Abilități excelente de interacțiune și comunicare;
• Abilități de a lucra independent și în echipă;
• Abilități de planificare și organizare a activității;
• Abilităţi de analiză, sinteză și evaluare;
• Abilități de multitasking;
• Atenție deosebită la detalii
ATRIBUȚII PRINCIPALE
(și sarcini aferente)
1. Introduce și pregătește comenzile de marfă pentru persoanele fizice .
2. Introduce, pregătește și duce evidența contabilă a obiectelor de mică valoare și scurtă durată (standuri, vitrine, mese, polițe, voblere) în softul 1C.
3. Emite, eliberează, arhivează și duce evidența facturilor cu minus și a retururilor.
4. Eliberează și completează foile de parcurs.
5. Participă la introducerea datelor inventarierii în softul 1C.
6. Introduce în softul 1C dispoziții de încasare și plăți.
7. Verifică și completează registrele de casă.
8. Pregătește și documentează arhivarea casei (imprimare, ștampilare, semnare, coasere).
9. Încasează, duce evidența și păstrează banii încasați în safeu.
10. Pregătește soldul bănesc pentru depunerea pe contul bancar prin persoana delegată.
11. Divizează și distribuie în softul 1C piesele și dispozitivele medicale preluate de service centru.
12. Duce responsabilitatea de păstrarea bunururilor Companiei.
13. Îndeplinește alte sarcini suplimentare delegate de superior.
RESPONSABILITĂȚI
Privind relațiile interpersonale:
• Dă dovadă de o atitudine civilizată și corectă față de toate persoanele care vine în contact;
În raport cu obiectivele postului:
• Îmbunătățirea permanentă a pregătirii sale profesionale și de specialitate;
• Respectă prevederile normativelor interne și a procedurilor de lucru privitoare postului
Telefon:
+373 600 23 999
Persoana de contact:
Victor
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide